Reprezentantka Polski Marta Jaskulska, zajęła trzecie miejsce w jeździe indywidualnej na czas dla zawodniczek poniżej 23 roku życia. Zwyciężyła Niemka Hannah Ludwig.

Kolarki zmagały się z 25,5 kilometrową, pagórkowatą trasą wokół Plouay. Wśród 21 startujących zawodniczek, znalazły się dwie Polki: Aurela Nerlo oraz Marta Jaskulska (obie CCC-Liv Team).

Najlepszy czas na mecie zanotowała Niemka Hannah Ludwig (Canyon SRAM Racing). Drugie miejsce zajęła Franziska Koch. Reprezentująca na co dzień barwy Team Sunweb kolarka, była wolniejsza od zwyciężczyni o 24 sekundy. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Polka Marta Jaskulska, tracąc minutę i 16 sekund straty do triumfującej Niemki.

Druga reprezentantka naszego kraju Aurela Nerlo zajęła dwunastą lokatę.

Autor: Adam Stelmaszczyk