Za nami piątkowe mecze turnieju olimpijskiego w hokeju na lodzie kobiet. Swoje pierwsze starcia zaliczyły reprezentacja Danii i Rosyjski Komitet Olimpijski.

W grupie A Rosjanki w swoim pierwszym meczu mierzyły się ze Szwajcarkami, które dzień wcześniej zaliczyły bolesną porażkę z ekipą z Kanady. Tym razem udało im się nawiązać walkę w nieco większym stopniu, pomimo tego że to RKO otworzył wynik meczu golem Yekarteriny Dobrodeyevy w szóstej minucie. Gdy Larze Stadler udało się wyrównać przy końcu otwierającej tercji, Rosjanki wróciły na prowadzenie po 13 sekundach. W drugiej tercji Szwajcarki znów za sprawą Aliny Muller doprowadziły do remisu, ich rywalki znów pokonały bramkarkę przeciwniczek po kolejnych 3 minutach, a jeszcze przed końcem środkowej części gry podwyższyły prowadzenie. Wynik spotkania na 5-2 42 minucie ustaliła natomiast Yelena Degachyova.

Dunki w grupie B otworzyły natomiast swój turniej od bardzo wyrównanego starcia z Chinkami. To drużyna ze Skandynawii wyszła na prowadzenie pierwsza – w 9. minucie Malene Frandsen zdobyła pierwszego gola. Azjatkom wyrównanie zajęło trochę czasu, ale finalnie Qiqi Lin doprowadziła do remisu w drugiej tercji. Mecz pozostał otwarty aż do ostatniej minuty – reprezentacja Chin wypełniła wtedy zadanie, zdobywając dwa gole w 20 sekund gry.

W sobotnią noc przed nami kolejne mecze hokeja na lodzie – gry rozpoczną się o 5:10. Kanada zagra jutro z Finlandią, Japonia z Danią, Czechy ze Szwecją a finalnie USA stanie naprzeciw Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.

Relacji z wszystkich najważniejszych wydarzeń ZIO w Pekinie mogą Państwo wysłuchać w Radiu GOL. Liczne transmisje oraz dedykowana audycja będą przez całe Igrzyska na naszej antenie. Zapraszamy do śledzenia rywalizacji w Radiu GOL!