Wtorek na kortach Rolanda Garrosa upłynął pod znakiem ostatnich meczów pierwszej rundy. Do następnej fazy turnieju awansował Hubert Hurkacz.

Nasz najlepszy singlista rozpoczął turniej starciem z Włochem Gianlucą Zeppierim, który dostał się do turnieju głównego przez kwalifikacje a aktualnie zajmuję miejsce w trzeciej setce rankingu. W pierwszym secie tenisiści szli łeb w łeb, aż do stanu 5:5. Wtedy Hurkacz po raz pierwszy przełamał serwis rywala, dołożył własny gem serwisowy i wygrał seta 7:5. W drugiej partii Polak poszedł za ciosem i szybko wyszedł na prowadzenie 2:0, za chwilę dołożył kolejne przełamanie i wygrał  6:2. Trzecia partia miała identyczny przebieg jak pierwsza, więc Hurkacz wygrał cały mecz 7:5,6:2,7:5. Rozstawiony z „dwunastką” Polak odniósł pierwsze zwycięstwo  na kortach Rolanda Garrosa od debiutu w 2018 r. i w drugiej rundzie zagra z kolejnym Włochem, Marco Checchinato.

Na korcie centralnym ostatni mecz w karierze rozegrał Jo-Wilifried Tsonga. Francuz stoczył zacięty, czterosetowy bój z Norwegiem Casperem Ruudem, który wygrał to spotkanie 6:7(6),7:6(4),6:2,7:6(0). Reprezentant gospodarzy przy fantastycznej atmosferze pożegnał się z profesjonalnym tenisem. Po meczu miała miejsce mała ceremonia z okazji zakończenia kariery Tsongi. W sesji wieczornej było blisko niespodzianki. Włoch Lorenzo Musetti prowadził 2:0 w setach z zeszłorocznym finalistą Sefanosem Tsitsipasem. Nagle zabrakło sił dwudziestolatkowi i trzy następne partie padły łupem Greka, który wygrał 5:7,4:6,6:2,6:3,6:1. Jeszcze później zakończył się kolejny pięciosetowy maraton. Na korcie Simonne-Mathieu Gilles Simon niespodziewanie pokonał rozstawionego Pablo Carenno Bustę 6:4,6:4,4:6,1:6,6:4. W piątym secie to Hiszpan prowadził 4:2, ale publiczność wspomogła Simona, który wygrał cztery kolejne gemy i cały mecz.

Do drugiej rundy awansowali także rozstawieni: Miedwiediew, Tiafoe, Rublev, Sinner, Korda i Sonego. Z turniejem pożegnała się „dziewiętnastka” Alex de Minaur, który w pięciu setach został pokonany przez reprezentanta gospodarzy Hugo Gastona 4:6,6:2,6:3,0:6,7:6(10-4). Temu spotkaniu towarzyszyła niesamowita atmosfera na korcie Suzanne Lenglen, która dodała skrzydeł Gastonowi. Niespodziankę sprawił Duńczyk Holger Rune pokonując Denisa Shapovalova rozstawionego z „czternastką” 6:3,6:1,7:6(4).

W turnieju Pań obyło się bez większych niespodzianek. Na korcie Philippe Chatriera do drugiej rundy awansowała Paula Badosa, pokonując Fionę Ferro 6:2,6:0. Takim samym wynikiem zakończyło się drugie spotkanie na tym obiekcie, w którym Alize Cornet pokonała Japonkę Misaki Doi. Bez straty seta awans do drugiej rundy wywalczyły: Ostapenko, Pegula, Collins, Alexandrova, Zidansek, Kasatkina. Trzech setów potrzebowała Białorusinka Aryna Sabalenka, która okazała się lepsza od Franuzki Paquet 2:6,6:3,6:4, a także Simona Halep i Karolina Pliskova. Rumunka pokonała Niemkę Schunk 6:4,1:6,6:1 a Czeszka okazała się lepsza od Francuzki Andrianjafitrimo 2:6,6:3,6:1.

We wtorek do drugiej rundy, ale w grze deblowej awansował Jan Zieliński w parze z Hugo Nysem. Polak i Monakijczyk po prawie trzygodzinnym meczu zostawili w pokonanym polu parę Brkcić/Cacić 6:4,6:7(3),7:6(10-7). W środę masowo do gry ruszy reszta naszych deblistów: Katarzyna Piter, Alicja Rosolska, Katarzyna Kawa, Kamil Majchrzak i Łukasz Kubot. Dla nas jednak najważniejszym wydarzeniem będzie mecz drugiej rundy Magdy Linette, która zmierzy się z Włoszką Martiną Trevisan. To spotkanie zaplanowano jako czwarte od 11:00 na korcie nr. 13. Powinno się rozpocząć około 18:00.