Dokończenie meczu Polaka z Daniłem Miedwiediewem dzień później to najlepsze, co mogło się przytrafić Hubertowi. Na kort wyszedł zupełnie inny zawodnik. Efekt? Ćwierćfinał. Poznaliśmy również półfinalistki w turnieju kobiet.

WTA

Faworytki grają dalej. W pierwszym meczu tego dnia Karolina Pliskova uporała się w niecałe 1,5h ze Szwajcarką Viktoriją Golubic. Dla Czeszki to okazja, by wrócić do pierwszej dziesiątki rankingu WTA. Później na korcie pojawiły się zawodniczki, których starcie zapowiadane było na mecz dnia. Niestety nie było tu wiele wyrównanej walki, choć wynik na to może wskazywać. Aryna Sabalenka szybko, bo w nieco ponad godzinę ograła Ons Jabeur i zameldowała się w pierwszym w swojej karierze wielkoszlemowym półfinale. Triumfatorka z 2018 roku – Angelique Kerber – również nie pozostawiła złudzeń swojej rywalce. Karolina Muchova kończy udział w turnieju na ćwierćfinale. Ostatni mecz to australijskie starcie. Górą była jedynka – Ashleigh Barty, która bezproblemowo odprawiła do domu rodaczkę – Ajlę Tomljanović.

Pełna lista wyników 1/4 finału turnieju WTA:

• Karolina Pliskova (13.) 2-0 (6-2, 6-2) Viktorija Golubic (66.)
  • Ons Jabeur (24.) 0-2 (4-6, 3-6) Aryna Sabalenka (4.)
  • Karolina Muchova (22.) 0-2 (2-6, 3-6) Angelique Kerber (28.)
  • Ashleigh Barty (1.) 2-0 (6-1, 6-3) Ajla Tomljanović (75.)

Drabinka – TUTAJ.

ATP

Galaktyczny poziom – tylko tak można opisać to, co dzisiaj pokazał Hubert Hurkacz. Przy stanie 1-2 w setach i 4-3 w czwartej partii mecz z Miedwiediewem został wczoraj przerwany. Polak najwyraźniej pół nocy nie spał i analizował, co może poprawić. Wyszedł dziś na kort centralny zupełnie odmieniony. Był odważniejszy, szybszy, bardziej zdecydowany w swojej grze. To przyniosło efekty. Rosjanina rozstawionego z dwójką bardzo zaskoczyła gra tenisisty z Wrocławia. Dał się szybko przełamać w czwartym secie, a potem w piątym. Hubert nie stracił swojego podania i… awansował do ćwierćfinału Wimbledonu. To jego najlepszy wynik w karierze na Wielkim Szlemie. Już jutro zmierzy się ze swoim idolem – Rogerem Federerem.

• HUBERT HURKACZ (18.) 3-2 (2-6, 7-6, 3-6, 6-3, 6-3) Danił Miedwiediew (2.)

Autor: Dawid Lampa