Mecz Igi Świątek z amerykańską tenisistką Sachią Vickery w 2. rundzie wielkoszlemowego US Open, który przerwano z powodu deszczu, zostanie dokończony w piątek. Rywalizację wstrzymano przy stanie 7:6 (7-5) i 0:30 dla reprezentantki gospodarzy.

Po wznowieniu zmagań w drugiej partii tenisistki nie nacieszyły się zbyt długo grą. Przy prowadzeniu Polki 30:0 w pierwszym gemie bowiem mecz został przerwany z powodu deszczu.

Po pewnym czasie zaś organizatorzy ogłosili, że – podobnie jak kilka innych wstrzymanych spotkań – zostanie on dokończony dopiero kolejnego dnia. Rywalizacja toczy się wciąż jedynie na największych, zadaszonych kortach Flushing Meadows.

W piątek o awans do 1/8 finału powalczy rozstawiona z numerem 24. Magda Linette.