Czas na kolejne zmagania Eliminacji do Euro 2024! Tym razem na eskapadę do Szkocji pojedzie “La Furia Roja”, czyli reprezentacja Hiszpanii- prowadzona przez trenera de La Fuente! Tego meczu nie wolno przegapić. Mecz odbędzie się w Szkocji 28 marca 2023 roku o godzinie 20:45.

 

Szkoci u siebie – w Glasgow na Hampden Park nie są zbyt gościnni, ponieważ reprezentacja Szkocji u siebie aż od ponad dziesięciu spotkań nie przegrała meczu! Co prawda to prawda Hiszpanie wyglądają dużo lepiej na papierze, ale upór, twarda gra, stałe fragmenty gry , nieziemska odporność i kondycja jest zdecydowanie po stronie szkockiej. Nie bez powodu reprezentacja Szkocji ma przydomek “The Tartan Army”. We wtorkowy wieczór zobaczymy starcie zespołów, które cechuje zupełnie inny styl gry w piłkę. Hiszpanie stawiają zdecydowanie na technikę, czyli bajeczna tiki-taka i nie konwencjonalne rozwiązania z piłką przy nodze- to zdecydowanie pasuje do dzisiejszych gości. Hiszpanie ostatni mecz wygrali 3-0 u siebie. Podejmowali reprezentację Norwegii. Sprawia to, że obie drużyny mają na koncie 3 punkty, bowiem Szkocja również wygrała swój mecz 3-0- na Cyprze. W reprezentacji Hiszpanii w ostatnim meczu warto wyróżnić Joselu, który dwa razy pokonał bramkarza rywala, ale równie dobry był wtedy Olmo, który co prawda strzelił raz, jednak swoim wkładem dał wiele sytuacji strzeleckich. W ostatnim meczu Szkotów na Cyprze bramki strzelali raz McGinn i dwa razy McTominay – oboje aktualnie grają w Premier Leauge. Szkoci na pewno łatwo punktów nie oddadzą, wręcz przeciwnie- będą walczyli o nie jak o własne życie. Ciężko też stwierdzić jaki scenariusz przybierze dzisiejsze spotkanie, choć faworytem jest Hiszpania, zespół szkocki może być równie groźny w zwarciu i dochodzić do sytuacji strzeleckich. Nie można tego przegapić i naprawdę warto pokusić się o oglądnięcie tego spotkania!

 

Przewidywane składy obu drużyn:

Szkocja: Gunn,- Porteous, Hanley, Tierney,- Hickey, Jack, McGregor, Robertson,- McGinn, Armstrong,- Adams

Hiszpania: Kepa,- Carvajal, Fernandez, Laporte, Balde,- Rodri, Merino,- Olmo, Aspas, Oyarzabal,- Morata

 

Jakub Kusarek

 

 

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.