Będziemy mieli dwie Polki w trzeciej rundzie Wimbledonu! Iga Świątek pokonała Pattiname Kerkhove a Magdalena Fręch okazała się lepsza od Anny Schmiedlovej. Deszcz znów pokrzyżował plany organizatorom i niektóre spotkania zostały przerwane lub przeniesione na jutro.

Fręch w lepszym stylu od Świątek, ale obie w trzeciej rundzie

Iga Świątek stoczyła jedno z najtrudniejszych spotkań w ostatnich miesiącach. Pattinama Kerkhove grała bardzo agresywnie a Polka nie mogła odnaleźć swojego rytmu i popełniała bardzo dużo błędów. W pierwszym secie liderka rankingu przegrywała 2:4, ale nie dowiozła tego prowadzenia i to Polka wygrała otwierającą partię 6:4. W drugim secie gra po obu stronach była nadal bardzo nerwowa i niepewna. Świątek nie mogła sobie poradzić z serwisem rywalki i to 138. w rankingu zawodniczka wygrała seta 6:4. Trzeci set to zdecydowanie najlepsza część meczu w wykonaniu Polki, która szybko wyszła na prowadzenie 3:1 i utrzymywała serwis do końca, wygrywając mecz 6:4,4:6,6:3. Dla formalności należy dodać, że to 37. z rzędu zwycięstwo Świątek. Kolejną rywalką na drodze Polki będzie Francuzka, Alize Cornet.

Imponująco w tegorocznym Wimbledonie wygląda Magdalena Fręch. Sklasyfikowana pod koniec setki w rankingu zawodniczka awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju po raz pierwszy w karierze. Pokonała Słowaczkę, Annę Schmiedlovą. W obu partiach był remis 4:4 i wtedy Polka wykazywała się większą skutecznością wygrywając decydujące gemy i cały mecz 6:4,6:4. Teraz Fręch czeka zdecydowanie najtrudniejsze zadanie, bo w trzeciej rundzie zagra z Simoną Halep.

W czterech deblowych spotkaniach z udziałem naszych reprezentantów tylko jedno zakończyło się zwycięstwem. Rosolska i Routliffe pokonały parę Begu/Kalinina 6:4,6:4. Piter i Kalashnikova uległy parze Bouzkova i Mihalikova po trzysetowym pojedynku 4:6 w decydującym secie. Podobny los spotkał Magdę Linette w parze z Bernardą Perą, które przegrały także 4:6 w decydującym secie z Francuzką parą Cornet/Parry. Kawa i Adamczak nie potrafił się postawić parze Guarachi/Klepac i pożegnały się z turniejem. Przerwane zostało spotkanie męskiego debla Majchrzak/Zieliński – Djere/Lajović przy stanie 7:5,2:0 dla serbskiej pary.

Nadal znów stracił seta, świetny Kyrgios, skuteczny Tsitsipas

W czwartek na korcie centralnym awans do trzeciej rundy wywalczył Hiszpan, Rafael Nadal. Triumfator dwóch wielkich szlemów w tym roku znów stracił seta, ale pokonał Litwina, Ricardasa Berankisa 6:4,6:4,4:6,6:3. Bez straty partii obyło się w przypadku numeru cztery Wimbledonu, Stefanosa Tsitsipasa. Grek pokonał Australijczyka, Thompsona 6:2,6:3,7:5. „Na sucho” swoje spotkania wygrali także Amerykanie: Fritz i Brooksy oraz Włoch Lorenzo Sonego. Podobnie jak Nadal, czterech setów do awansu potrzebowali rozstawieni: Alex de Minaur i van de Zandschulp. Świetnie zaprezentował się Nick Kyrgios, który rozgromił w trzech setach Krajinovicia. Z turniejem pożegnali się rozstawieni: Shapovalov i Schwartzman. Kanadyjczyk przegrał z Nakashimą a Argentyńczyk w jedynym tego dnia pięciosetowym spotkaniu przegrał z Liamem Broadym. Z powodu pozytywnego wyniku testu na koronawirus swój mecz oddał walkowerem Roberto Bautista Agut. Jego rywalem miał być Daniel Galan.

Brytyjska niespodzianka

Piękne momenty radości mogliśmy oglądać dziś na korcie centralnym w spotkaniu pomiędzy Katie Boulter a Karoliną Pliskovą. Zajmująca 118. miejsce w rankingu Brytyjka sprawiła wielką niespodziankę eliminując zeszłoroczną finalistkę – Karolinę Pliskovą 3:6,7:6(4),6:4. W świetnym stylu do trzeciej rundy awansowały najgroźniejsze rywalki Świątek. Coco Gauff, Simona Halep, Paula Badosa z dużą łatwością wygrały swoje spotkania. Bez straty seta do kolejnej rundy awansowały także rozstawione: Rybakina, Kvitova, Krejcikova. Swoje spotkanie dokańczały w czwartek Mertens i Udvardy. Sumując oba dni spotkanie między Belgijką a Węgierką trwało ponad trzy godziny. Wygrała Mertens 6:3,6:7(5),7:5. Po trzech setach w trzeciej rundzie są również Amanda Anisimova i Jessica Pegula. Odpadła rozstawiona Sorribes Tormo, która w dwóch setach przegrała z pogromczynią Sereny Williams – Harmony Tan.

Piątek na Wimbledonie

W piątek emocje dla polskich kibiców będą związane z meczami deblowymi. Losy przerwanego spotkania pierwszej rundy postarają się odwrócić Majchrzak i Zieliński. Na ten moment przegrywają 5:7,0:2 z parą Djere/Lajović. Mecz drugiej rundy rozegra duet Kubot/Walków, którzy podejmą rozstawioną z numerem osiem parę Dodig/Krajicek. Emocje także w deblu kobiet, gdzie Fręch w parze z Haddad Maia zagrają o trzecią rundę z parą Kuzmova/Rus. Wisienką na torcie będzie intrygując spotkanie gry mieszanej. Alicja Rosolska w parze z Michaelem Venusem podejmą parę Venus Williams/ Jaimie Murray.