Jannik Sinner i Novak Djokovic awansowali z Grupy Zielonej awansowali do półfinałów Nitto ATP Finals. Obydwa spotkania w trzeciej kolejce były toczone na pełnym dystansie.

Najpierw na korcie pojawili się Hubert Hurkacz i Novak Djokovic. Polak zmienił przed ostatnim meczem kontuzjowanego Tsitsipasa i już przed meczem wiedział, że nie awansuje dalej. Pierwszy set zakończył się tie-breakiem, w którym Polak pogubił się i Djokovic wygrał łatwo 7-1. W drugiej partii Hurkacz do świetnego serwisu dołożył jeden agresywny gem przy serwisie Serba, co poskutkowało przełamaniem i wygraniem tej partii przez Polaka 6:4. Decydujący set zdecydowanie nie wyszedł Hurkaczowi, który aż dwukrotnie stracił serwis i to Djokovic wygrał całe spotkanie 7:6(1),4:6,6:1. Wygrany set przez Hurkacza sprawił, że Jannik Sinner był już pewny awansu do półfinału. Dokładnie mecz Hurkacza z Djokoviciem opisywaliśmy w linku poniżej.

Mecz Sinnera z Rune decydował o losie nie tylko Duńczyka, ale też Novaka Djokovicia. Pierwszy set bez historii padł łupem Sinnera, który dwukrotnie przełamał rywala i wygrał 6:2. W drugiej partii powoli budził się Duńczyk, a Włoch wyraźnie miał problemy z plecami. Nie zmienia to faktu, że Rune w decydującym momencie seta zagrał lepiej, zaskoczył Sinnera i przełamując po raz pierwszy jego serwis w ostatnim gemie wygrał 7:5.

Trzeci gem decydującego seta trwał ponad dziesięć minut, ale Rune wybronił się i obaj tenisiści szli gem za gem. Pod koniec seta zaczęły pojawiać się szansę na przełamanie dla jednego i drugiego. Ostatecznie przełamał Sinner, który objął prowadzenie 5:4 i serwował po mecz, który wygrał 6:2,5:7,6:4. Włoch zwyciężył w Grupie Zielonej, a pokonanie Holgera Rune sprawiło, że drugim zawodnikiem z awansem został Novak Djokovic. W piątek ostatnie mecze w Grupie Czerwonej i wtedy poznamy pary półfinałowe turnieju Finals w Turynie.