Narciarstwo alpejskie Maryna Gąsienica-Daniel
Maryna Gąsienica-Daniel | źródło: commons.wikimedia.org | fot. Stefan Brending (2eight)

Nowozelandka Alice Robinson wygrała ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim kobiet. 19-latka triumfowała w slalomie gigancie, rozegranym w szwajcarskim Lenzerheide. Tuż za nią uplasowały się Amerykanka Mikaela Shiffrin i Słowenka Meta Hrovat. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 10. miejsce.

Na czele stawki po pierwszym przejeździe znajdowała się Mikaela Shiffrin (1:11.08), która minimalnie wyprzedzała – ex aequo sklasyfikowane na drugim miejscu – Włoszkę Martę Bassino i Metę Hrovat. Obie zawodniczki traciły do liderki 0,1 sekundy. Nasza najlepsza alpejka – Maryna Gąsienica-Daniel była sklasyfikowana na 11. pozycji (+1.99).

11. Maryna Gąsienica-Daniel Polska 1:13.07 +1.99

W drugim przejeździe najszybsza była natomiast Nowozelandka Alice Robinson (1:07.63). 19-latka o 0,67 sekundy wyprzedziła drugą zawodniczkę, którą była Włoszka Federica Brignone. Trzeci czas uzyskała dotychczasowa liderka zmagań – Amerykanka Mikaela Shiffrin (+1.05), a ósmy Maryna Gąsienica-Daniel (+1.64).

10. Tessa Worley Francja 1:09.39 +1.76

Dzięki najszybszej jeździe podczas drugiej próby Nowozelandce udało się uzyskać najlepszy łączny czas (2:19.48), co dało jej zwycięstwo w ostatnich w tym sezonie zmaganiach w Pucharze Świata. Drugą lokatę zajęła Mikaela Shiffrin (+0.28), a podium uzupełniła Meta Hrovat (+0.48). Maryna Gąsienica-Daniel uplasowała się ostatecznie na 10. miejscu.

10. Maryna Gąsienica-Daniel Polska 1:13.07 1:09.27 2:22.34 +2.86

W klasyfikacji generalnej slalomu giganta zwyciężyła Włoszka Marta Bassino (546 punktów) przed Mikaelą Shiffrin (420 punktów) i Francuzką Tessą Worley (391 punktów). Maryna Gąsienica-Daniel uplasowała się na 14. pozycji (134 punkty).