Rozpoczęliśmy drugi tydzień wielkoszlemowego Roland Garros. W niedzielę zostały rozegrane pierwsze spotkania czwartej rundy kobiet i mężczyzn. Zapraszam na podsumowanie.

Dwie Amerykanki w ćwierćfinale

W turnieju pań do grona ćwierćfinalistek jako pierwsza dołączyła Martina Trevisan. Pogromczyni Magdy Linette wygrała z Aliaksandrą Sosnowicz 7:6(10),7:5. Na korcie Philippe-Chartier Leylah Fernandez i Amanda Anisimova stoczyły bardzo zacięty pojedynek. Ostatecznie górą wyszła z niego Kanadyjka – Fernandez, wygrywając 6:3,4:6,6:3. Spotkanie Coco Gauff z Elise Mertens również zapowiadało się emocjonująco po pierwszym secie, którego Amerykanka wygrała 6:4. Druga partia to był już teatr jednej aktorki i Gauff wygrała 6:4,6:0. Równie łatwo w ćwierćfinale znalazła się kolejna Amerykanka, Slone Stephens. Jej rywalka Teichmann wygrała pierwsze dwa gemy w meczu, ale następne dwanaście należało już do Stephens, która wygrała 6:2,6:0.

Będzie wymarzony ćwierćfinał

U mężczyzn pierwszy w ćwierćfinale zameldował się lider rankingu, Novak Djokovic. Serb zaskakująco łatwo poradził sobie z walecznym Argentyńczykiem Diego Schwartzmanem wygrywając 6:1,6:3,6:3. W meczu 1/4 finału dojdzie do wielkiego starcia między obrońcą tytułu Djokoviciem, a królem Roland Garros – Rafaelem Nadalem. Hiszpan musiał stoczyć ciężki bój, aby znaleźć się w najlepszej ósemce turnieju. Pokonał Kanadyjczyka Felixa Augera-Aliassima 3:6,6:3,6:2,3:6,6:3. Spotkanie trwało cztery godziny i dwadzieścia minut i był to dopiero trzeci pięciosetowy mecz Nadala w paryskim szlemie. Drugą parę ćwierćfinałową w górnej połówce drabinki stworzą Alexander Zverev i Carlos Alcaraz. Niemiec miał problemy ze sforsowaniem walecznego Hiszpana Zapate Mirallesa, szczególnie pierwszy set był bardzo dramatyczny. Zverev wygrał go dopiero w tiebreaku 13-11 a potem cały mecz zamknął w trzech setach 7:6(11),7:5,6:3. Alcaraz w sesji wieczornej nie dał szans Chaczanowowi wygrywając 6:1,6:4,6:4. 19-latek rozegrał kolejny punkt, który może się bić o miano zagrania turnieju.

Poniedziałek – Polski dzień na Roland Garros

W poniedziałek polscy fani tenisa powinni sobie wziąć wolne, aby śledzić zmagania naszych reprezentantów w paryskim szlemie. Najpierw o 11:00 mecz trzeciej rundy rozegra Alicja Rosolska. W parze z Routliffe podejmą duet Bondar/Minnen. Później na Suzanne-Lenglen jako drugie spotkanie od 11:00 rozegra Hubert Hurkacz. Rywalem wrocławianina w czwartej rundzie będzie rozstawiony z numerem osiem, Norweg Casper Ruud. Miejmy nadzieję, że Hurkacz zakończy swoje spotkanie przed Igą Świątek. Liderka rankingu WTA zagra z Chinką Zheng. Ten mecz zaplanowano jako trzeci na korcie Philippe-Chatriera. Powinien się rozpocząć około 17:00.