29.07.2020 Lodz Sport Arena im. Jozefa "Ziuny" Zylinskiego Drugi mecz towarzyski reprezentacji Polski w siatkowce kobiet Polska - Szwajcaria N/z Zuzanna Gorecka Fot. Lukasz Szelag/REPORTER

Siatkówka w wykonaniu polskich reprezentacji nie pozwala na chwilę wytchnienia. Wczoraj mężczyźni zdobyli po 14 latach upragnione złoto w Mistrzostwach Europy, a dziś drugi mecz w pierwszym turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu rozegrają nasze Panie. Rywalkami Biało-Czerwonych będą Koreanki z Południa.

Podopieczne Stefano Lavariniego na przestrzeni ostatnich lat poczyniły wielkie postępy, czego dowodem są medale z wielkich imprez np. z ostatniej Ligi Narodów. Teraz przyszedł czas na kolejny wielki powrót, czyli na uzyskanie kwalifikacji do IO w Paryżu. Zadanie z gatunku tych arcytrudnych, ponieważ od 16 lat Polek regularnie brakuje na tej imprezie. Wczoraj nasze Panie rozpoczęły zmagania w łódzkiej Atlas Arenie i pewnie pokonały Słowenki 3-0. W żadnym z setów rywalki nie potrafiły na poważnie zagrozić gospodynią. Dwukrotnie Polki wygrywały seta do 19, a raz nawet do 14! Nie ma się jednak, co temu dziwić przesadnie, gdyż zarówno Słowenki jak i Koreanki mają być tylko tłem dla Biało-Czerwonych w tym turnieju. Żaden ekspert nie przewiduje problemów w tych spotkaniach, a mają one być jedynie testem przed ciężkimi bojami z USA i Włochami. Koreanki natomiast wczoraj przegrały bezapelacyjnie z Mistrzyniami Europy- Włoszkami 3-0, do 11, 20 i 17. O wątpliwej sile tej reprezentacji niech świadczą wyniki z Mistrzostw Azji, gdzie lepsze okazały się chociażby reprezentantki Kazachstanu, Tajlandii czy Wietnamu, które niezbyt kojarzą się pasjonatom siatkówki z tym sportem.

Miejmy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie, które rozpocznie się o 17.30, nie przyniesie żadnej niespodzianki i Polki pewnie rozprawią się z kolejnymi rywalkami. Na przygryzanie nerwowo paznokci przyjdzie jeszcze czas w dalszych fazach eliminacji do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

UDOSTĘPNIJ
Mikołaj Sarnowski
Student Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Ogromny pasjonat futbolu, zwłaszcza tego w wykonaniu Liverpoolu. W wolnych chwilach nieudolnie próbuję naśladować profesjonalnych piłkarzy poprzez własną grę w klubie. Zastępca redaktora naczelnego w fanowskim projekcie Polish Reds, z którym jestem od samego początku.