Pierwsze dni na kortach w USA, duże emocje i wyrównane pojedynki.

Liu C. 2 – 0 Schmiedlova A.K.

Pierwszy set bardzo zacięty, potrzebny był tie – break, który padł łupem Amerykanki. Druga partia o wiele lepsza w wykonaniu Liu, która wygrała seta do trzech.

Masorova R. 1 – 2 Stearns P.

Hiszpanka w pierwszym secie była zawodniczką lepszą, co potwierdziła wygraną do czterech. W dwóch kolejnych Amerykanka miała więcej atutów co dało jej  zwycięstwo w obu setach również tracąc w każdym cztery gemy.

Kovinic D. 0 – 2  Raducanu E.

Szybkie spotkanie 2:6 3:6 i Amerykanka z awansem do kolejnej rundy.

Siniakova K. 2 – 0 Niemeier J.

1Pierwszy set bardzo wyrównany do dwunastego gema który wygrała Siniakova. W drugim secie Czeszka poszła za ciosem i również była lepsza wygrywając do czterech

Pera B. 2 – 1 Bronzetti L.

Na początku set był bardzo wyrównany, ale w końcowej fazie to Amerykanka okazała się lepsza. W drugim secie Włoszka grała zdecydowanie i pewnie co przekuło się na wygraną do czterech. W ostatnim secie natomiast sytuacja się odwróciła i to Pera była górą.

Cirstea S. 2 – 0 Birrell K.

Szybki mecz i świetny mecz Rumunki, która awansuje pewnie do drugiej rundy

Navarro E. 2 – 1 McNaily

Szybkie trzy sety w wykonaniu Amerykanek. Najpierw pierwszego wygrała starsza reprezentantka kraju. Później sytuacja się zmieniła i identycznym wynikiem w dwóch kolejnych partiach zwyciężyła Navarro.

Galfi D. 2 – 0 Collins D.

Tragiczny mecz Amerykanki i szybkie pożegnanie z turnieju głównego po porażce 6:4 6:4

Zanevska M. 1 – 2 Fręch M.

Polka niepewnie weszła w to spotkanie przegrywając do czterech. Kolejne sety były już lepsze, Zanevska oddała za bardzo pole gry, co umożliwiło wygraną Fręch najpierw do czterech i później dwóch.

Vodorousova M. 2 – 0 Marino R.

Genialny mecz Czeszki 6:2 6:2 i Marino odprawiona z kwitkiem.

Siegmund L. 0 – 2 Brengle M.

Początek meczy bardzo wyrównany. Obie tenisistki wygrywały własne podanie, ta sytuacja doprowadziła do tie – breaku. Końcówka seta należała do Amerykanki, to dało jej psychologiczną przewagę i zwycięstwo również w drugi wynikiem 4:6

Putnicewa J. 1 – 2 Muchova K.

Dobre spotkanie obu zawodniczek. Pierwszy set padł łupem Czeszki, druga partia zaś została zdobyta przez Putnicewą, która poprawiła serwis i pierwsze podanie. W trzecim secie Muchowa wróciła do formy i wygrała ją.

Stephens S. 0 – 2 Kenin S.

Jednostronny mecz Amerykanek. Kenin wygrywa 4:6 1:6.

Parrizas – Diaz N. 2 – 0 Cociaretto E.

Słaby mecz Włoszki. Najpierw przegrany pierwszy set do trzech, a później po dwunastu gemach uległa Hiszpance 7:5

Bonaventure Y. 0 – 2 Grachewa W.

Dobry mecz Rosjanki i dwa wygrane sety do dwóch dają jej awans do następnej rundy

Maria T. 2 – 0 Paolini J.

Włoszka postawiła się tylko w pierwszym secie Niemce. Drugi set Paolini był fatalny, wygrała zaledwie jednego gema.

Volynets K. 1 – 2 Rogers S.

Prowadzona przez polskiego trenera Amerykanka dobrze weszła w mecz. Pierwsze  przełamanie w tym meczu dały jej wygrane seta. W drugiej partii Rogers straciła je co dało zwycięstwo przeciwniczce. Ostatnia partia to błysk faworytki i szybkie 1:6.

Sherif M. 1 – 2 Fruhvirtova L.

Świetny set na sucho wygrany przez Egipcjankę. Kolejne dwa sety to deklasacja Czeszki, która awansowała dalej w turnieju.

Kalinskaja A. 2 – 0 Parks A.

Szybkie 6:1 6:1 dla zawodniczki z Rosji. Parks stłamszona.

Li A. 0 – 2 Blinkowa A.

Amerykanka zdeklasowana przez Rosjankę. Blinkowa w całym meczu straciła zaledwie trzy gemy.

MAndlik E. 2 – 1  Riske-Amiritraj A.

Bardzo słaby mecz w wykonaniu Riske. W pierwszym secie nic jej nie wychodziło co spowodowało przegraną do trzech. W kolejnej partii Riske nadal się męczyła, ale w kluczowym dwunastym gemie pokonała przeciwniczkę. Decydujący set był również wyrównany, niestety kluczowe błędy Riske, doprowadziły do jej odpadnięcia w Mastersie. To nie jest udany sezon Amerykanki.

Sasnowicz A. 2 – 0 Kanepi K.

Estonka znów bez formy. Szybko przegrała seta do trzech. W drugim secie kluczowe piłki zmarnowane i przegrana po tie – breaku.

Danilovic O 1 – 2 Wang Xiy,

Pewna wygrana Chinki w meczu oprócz pierwszego seta gdzie jeden raz została przełamana, co dało wygrana Danilovic.

Rus A 0 – 2 Giorgi C.

Piekny mecz Włoszki, szybkie dwa sety 3:6 3:6 i awans do kolejnej rundy bez cienia wątpliwości.

Swan K. 0 – 2 Bucsa C.

Dwa mordercze sety obu zawodniczek. Obie partie padły łupem Hiszpanki po małych błędach Brytyjki Swan

Noskova L. 2 – 0 Begu I.

Czeszka w świetnej formie. Najpierw wygrany tie break w pierwszym secie, następnie deklasacja w drugim.

Paterson R. 2 – 1 Kostjuk M.

Trzygodzinne spotkanie zakończone w każdym secie takim samym wynikiem 7:5, tylko w pierwszym i trzecim wygrała Szwedka, a w drugim Ukrainka.

Krueger A. 0 – 2 Teichmann J.

Szybki mecz Szwajcarki i pewne 1:6 4:6

Jastremska D. 2 – 0 Bondar A.

Dobry mecz Jastremskiej i pewna wygrana w dwóch setach.

Wang Xin. 2 – 0 Mertens E.

Fatalny mecz Belgijki. Chinka zdecydowanie odnosi zwycięstwo 6:3 6:1.

Curenko Ł. 2 – 0 Zhu L.

Chinka szybko odpada z turnieju. Znakomity mecz Ukrainki, która w szybkim tempie przechodzi do nastepnej rundy.

Rodina J. 2 – 0 Cornet A.

To nie był dzień Cornet. W tempie błyskawicznym przegrana pierwszego seta do dwóch. W drugiej partii kluczowe błędy i przegrana 5:7.