Sensacyjne wyniki półfinałów, Sabalenka bez finału.

Svitolina E. 0 – 2 Vondrousowa M.

Ukrainka nie dojechała na spotkanie przeciwko Czeszce i przegrała nie mając jakichkolwiek argumentów. Reprezentantka Czech pokazała genialne umiejętności w tym meczu, dzięki czemu wygrała 6 – 3 6 – 3. Zawodniczka odniosła tym sposobem najlepszy wynik na turnieju.

Jabeur O. 2 – 1 Sabalenka A.

Bardzo dobre spotkanie obu zawodniczek. Pierwszy set wyrównany, żadnej zawodniczce nie udało się przełamać, dzięki czemu mieliśmy tie – braek. W nim na małe punkty wygrała Białorusinka, dzięki czemu wyszła na prowadzenie w setach. Następny set wyglądał zdecydowanie inaczej. Wydawało się że Tunezyjka już przegra spotkanie, przy stanie 2-4 dla Sabalenki, wzięła się ona do roboty i wygrała pod rząd cztery gemy dzięki czemu wygrała 6 – 4 i wyrównała wynik. Ostatnia partia to koncert Jabeur, gem szósty był decydujący. Podczas niego Sabalenka miała serwis, natomiast Tunezyjka świetnie odbierała podania i kontrowała Białorusinkę. Ten gem zaważył po czym Jabeur wygrywa seta 6 – 3 i zapewnia sobie drugi finał Wimbledonu z rzędu, to pokazuje jak tenisistka czuje się na trawie.