Jedna z faworytek odpada, Świątek bez większych problemów w kolejnej rundzie.

Świątek I. 2 – 0 Liu C.

Polka zagrała świetne spotkanie i pewnie pokonała Amerykankę oddając w każdym secie zaledwie dwa gemy.

Hruncakova V. 0 – 2 Noskova L.

Pewny mecz Czeszki, rywalka bez najmniejszych szans przegrywa ten mecz w obu setach do trzech.

Watson H. 2 – 1 Hatouka Y.

Faworytka mgła zdecydowanie szybciej wygrać spotkanie , niestety drugi set nie powiódł się po jej myśli, ponieważ uległa w nim do pięciu. Natomiast w pierwszym i trzecim oddała rywalce zaledwie trzy gemy.

Wickmayer Y. 2 – 0 Martincova T.

Belgijka pokazała klasę, pokonała rywalkę w zaledwie siedemdziesiąt dziewięć minut, to pokazuje jak bardzo jednostronne było to spotkanie.

Stefanini L. 2 – 0 Burrage J.

Włoszka w bardzo szybkim czasie ograła przeciwniczkę nie dając jej jakichkolwiek szans w spotkaniu.

Siegemund L. 2- 0 Zhu L.

Obie zawodniczki rozegrały bardzo równe spotkanie, lecz w pewnych momentach to Niemka była zdecydowanie lepsza. Dzięki temu wygrała to spotkanie 6 – 4 6 – 4, tym samym awansując do trzeciej rundy.

Maria T. 2 – 0 Tauson C.

Zawodniczka z Danii tylko w pierwszym secie postawiła się Marii, w drugim Niemka zdeklasowała rywalke do zera.

Sramkova R. 2 – 1 Muchova K.

Bardzo dobre widowisko w wykonaniu obu zawodniczek. Pierwszy set bardzo wyrównany, a przy stanie po pięć, niespodziewanie Muchova zaczęła grać gorzej, co przełożyło się na przegraną. W drugim secie Czeszka wróciła na dobre tory i wygrała do trzech. Trzecia partia to powrót do początku spotkania, gdzie, gem za gem wygrywały zawodniczki. W końcowej fazie niespodziewanie to Sramkova bardziej kontrolowała emocje, co przyczyniło się do pokonania Muchovej, która w tym turnieju była rozstawiona  z numerem drugim.