Nieoczekiwane rozstrzygnięcia, szybkie spotkania i porażka Linette z Amerykanką.

Trevisan M. 2 – 0 Ostapenko J.

Tym razem zawodniczka z Łotwy okazała się bezradna i niespodziewanie uległa Włoszce 6:3 6:3.

Rybakina E. 2  0 Mertens E.

Świetny mecz Rybakiny i pewny awans. Belgijka starała się uprzykrzyć życie ale ostatecznie przegrała.

Pegula J. 2 – 0 Linette M.

Pierwszy set to pewne zwycięstwo Peguli. W drugim Linette podniosła się i prowadziła już 2-5, niestety później przegrała pięć gemów z rzędu i odpadła z turnieju.

Zheng Q. 0 – 2 Potapowa A.

Pewne i szybkie spotkanie na korzyść Rosjanki. Potapowa gra dalej.

Andrescu B. 0 – 1 Aleksandrowa J.

Kanadyjka nie dograła spotkania i schodziła na wózku inwalidzkim. Rosjanka w kolejnej rundzie.

Kvitova P. 2 – 0 Grachewa W.

Mecz pod dyktando Kvitovej i z awansem w dobrym stylu do kolejnej rundy

Cristea S. 2 – 0 Vondrusova M.

Tym razem młoda Czeszka nie dała rady starszej zawodniczce i odpadła po dwóch setach.

Krejcikowa B. 0 – 2 Sabalenka A.

Sabalenka kolejny raz pokonuje Krejcikową tym razem w dwóch setach. Wynik 3:6 2:6.