Zacięte pojedynki i mnóstwo emocji z Igą Świątek w składzie.

Krejcikova B. 1 – 2 Sabalneka A.

Świetne widowisko obu tenisistek. Pierwszy set to koncert Sabalenki i szybko wygrany set do trzech. W drugim bardo dobra dyspozycja Czeszki umożliwiła jej wygraną do dwóch i ostatniego seta. Na początku tej partii Białorusinka przełamała i tak już zostało. Tym samym po nieco ponad dwóch godzinach Sabalenka znalazła się w kolejnej rundzie.

Gauff C. 2 – 1 Paterson R.

Świetny mecz Szwedki. Początek spotkania to dobry okres Amerykanki która wykorzystała błędy przeciwniczki i wygrała pierwszego seta. W drugim Szwedka świetnie dysponowana zmiotła z kortu Gauff, która zdobyła zaledwie jednego gema. W trzeciej partii to Szwedka cały czas przeważała, ale zajmująca miejsce poza setką, nie wytrzymywała psychicznie i popełniała znaczące błędy, co wykorzystała Amerykanka.

Kvitova P.2  – 1 Pegula J.

Pierwsa partia przebiegła bardzo szybko, do dwóch wygrała Kvitova. W drugim secie już nie było tak łatwo, to Pegula stawiała twarde warunki co dało jej zwycięstwo do trzech i remis w setach. Ostatni trzeci set był bardzo wyrównany. Każda z zawodniczek nie odpuszczała, co dało nam tie breaka, w którym lepsza okazała się Czeszka. Trzecia rakieta świata niespodziewanie poza turniejem.

Sakkari M. 2 – 1 Pliskova Ka.

Pierwszy set bardzo pewnie rozgrywany przez reprezentantkę Grecji, która raz przełamała rywalkę utrzymując tą przewagę do końca. W drugim secie Sakkari miała już prowadzenie dwóch gemów, jednak zaczęła popełniać błędy niewymuszone co kosztowało ją stratę seta. Kolejna partia była identyczna jak pierwsza, obraz gry dał zasłużenie kolejną rundę dla zawodniczki z Grecji.

Rybakina E.2  – 0 Grachewa W.

Zawodniczka z Kazachstanu w trybie walca szybko poradziła sobie z Rosjanką.  W całym meczu oddała zaledwie trzy gemy.

Vondroisowa M. 1 – 2 Muchowa K.

Bardziej doświadczona Czeszka mimo porażki w tie breaku drugiego seta, zaprezentowała się o wiele lepiej od swojej koleżanki, co dało jej awans do kolejnej rundy.

Cristea S. 2 – 1 Garcia C.

Francuzka zawiodła na całej linii w tym spotkaniu. Pierwszy set od razu została przełamana przez Rumunkę. Po przerwie prezentowała się lepiej co dało jej wyrównanie w setach. Trzecia partia to po raz kolejny słaba dyspozycja Francuzki, która zasłużenie odpada z turnieju.

Świątek I. 2 – 0 Raducanu E.

Bardzo pewne zwycięstwo 6:3 6:1, reprezentantka Polski w kolejnej rundzie w Indian Wells.