Zacięte spotkania i odpadnięcie jednej z faworytek. Świątek dalej w turnieju.

Świątek I. 2 – 1 Pliskova Ka.

Pierwszy set to cudowny koncert gry Czeszki w starciu z Polką. Pliskova postawiła twarde warunki i zasłużenie wygrała do czterech. Kolejny set to koncert Polski która straciła tylko jednego gema. W ostatecznej partii Świątek utrzymała dyspozycje i wygrała seta oddając zaledwie dwa gemy. Mamy Świątek w półfinale.

Jabeur O. 2 – 0 Haddad Maia B.

Tunezyjka w pięknym stylu pokonuje Brazylijkę 6 – 3 6 – 0 i melduje się w kolejnej rundzie turniejowej drabinki.

Potapowa A.  2 – 1 Garcia C.

Rosjanka pokazuje że potrafi wygrywać z wielkimi. Francuzka Tylkom w pierwszym secie byłą lepsza. Następne dwa sety to demonstracja siły Potapowej, która, w obydwu partiach wygrywa do trzech i melduje się w półfinale.

Badosa P. 1 – 2 Sabalenka A.

Duże problemy Sabalenki, zaczęły się od początku spotkania. Badosa wygrała pierwszego seta, a w drugim prowadziła już 4 – 2 wtedy do głosu doszła Białorusinka. Najpierw odrobiła stratę seta a później prezentując się bardzo dobrze w ostatniej partii zapewniła sobie kolejną rundę w turnieju.