24 kolejka Ligue 1 przyniosła nam wiele emocji, niespodzianek i oczywiście bramek. W tej kolejce zobaczyliśmy aż 31 bramek. Oprócz ligowej tabeli bardzo ciekawie wygląda tabela strzelców, gdzie aż 3 piłkarzy ma taką samą liczbę trafień i znajdują się oni na 1 miejscu. Tuż za nimi plasują się inni wspaniali zawodnicy, których strata jest bardzo mała. W tej kolejce lider wyrwał zwycięstwo ostatniej minucie, a wicelider walczył do końca.

AJ Auxerre-Olympique Lyon 2:1

Pora rozpocząć od niespodzianki. 18-drużyna tabeli, czyli Auxerre pokonało Lyon. Pierwszą bramkę zdobył Moussa Dembele, tym samym rozpoczynając strzelanie. Na kolejne bramki musieliśmy czekać do drugiej połowy. W 51 minucie rzut karny wykorzystał Perrin, a 2 minuty później do siatki trafił Jubal. Auxerre dzięki temu zwycięstwu jest coraz bliżej wyjścia ze strefy spadkowej. Jednak Lyon plasuje się na 9 lokacie.

OGC Nice-Stade de Reims 0:0

Emocji nie przyniosło za to spotkanie Nicei z Stade de Reims. Mecz był wyrównany, każda z ekip miała swoje sytuacje, jednak z małym wskazaniem na gości. Drużyna Stade de Reims posiada najskuteczniejszego zawodnika ligi. Jednak Folarin Balogun nie wpisał się w tym meczu na listę strzelców, pozostawiając swoją liczbę bramek bez zmian.

RC Strasbourg-Angers 2:1

Mecz dwóch drużyn radzących sobie zdecydowanie poniżej oczekiwań.Strasbourg, który zajmuje 15 miejsce, mierzył się u siebie z ostatnią drużyną ligi. Habib Diallo rozpoczął mecz, strzelając bramkę w 14 minucie spotkania, później w 42 minucie ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców. Kontaktową bramkę dla Angers strzelił Nabil Bentaleb, wykorzystując rzut karny. Gospodarze przeważali w tym meczu, jednak goście także tworzyli niebezpieczne okazje.

PSG-Lille 4:3

Najlepszy mecz tej kolejki. Liderzy mierzyli się z 6 drużyną ligi. W 11 minucie Kyllian Mbappe rozpoczął strzelaninę, chwilę później bramkę zdobył NeymarBafode Diakite szybko odpowiedział Paryżanom. Na kolejne bramki czekaliśmy do drugiej części spotkania. W 58 minucie Jonathan David wykorzystał rzut karny, a 10 minut później do siatki trafił Jonathan Bamba. W 87 minucie wyrównującą bramkę zdobył Kylian Mbappe. Lionel Messi okazał się zbawicielem dla PSG. W 95 minucie strzelił zwycięską bramkę.

Troyes-Montpellier 0:1

Bardzo ostry mecz. Jednak spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla gości. W 90 minucie bramkę zdobył Wahbi Khazri. Tak naprawdę druga część spotkania była tą lepszą dla widza. W 67 minucie z boiska wyleciał Papa Ndiaga Yade, a 5 minut później Teji Savanier. Montpellier obecnie znajduje się na 14 miejscu, a Troyes na 17.

Lorient-AC Ajaccio 3:0

Siódma drużyna tabeli gościła beniaminka i bez problemu wygrali. Już w 6 minucie Ahmadou Bamba Dieng wykorzystał rzut karny. W 43 minucie Romain Faivre trafił do siatki beniaminka. Ostatnią bramkę w tym spotkaniu zdobył Julien Ponceau w 58 minucie meczu. Lorient trafi tylko 4 punkty do 5 Rennes, za to Ajaccio znajduje się na słabym 19 miejscu.

Stade Rennais-Clermont Foot 2:0

W tym meczu bez zaskoczeń zwyciężyli faworyci. Piąta drużyna w tabeli pewnie zwyciężyła z 12 Clermont. Obie bramki zdobył Arnaud Kalimuendo. Pierwszą w 37, a drugą w 64 minucie. Całe spotkanie rozegrał Polak Mateusz Wieteska, który zagrał naprawdę solidne zawody.

Stade Brestois-AS Monaco 1:2

Mimo skreślenia przez bukmacherów ekipa gospodarzy postawiła się AS Monaco. W 39 minucie do siatki trafił Aleksandr Golovin, w 73 za to Myron Boadu. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Jeremy Le Douaron. AS Monaco umocniło się na 3 miejscu w tabeli, a ekipa Brest ma tylko jeden punkt przewagi nad strefą spadkową.

RC Lens-FC Nantes 3:1

Po spotkaniu Ligi Europy FC Nantes przyjechało na stadion RC Lens. Czwarta drużyna w tabeli postwiła mocne warunki. W pierwszej połowie, a dokładniej podczas 6 minut mogliśmy zobaczyć 3 bramki. W 34 minucie do siatki gości trafił Deiver Machado, 2 minuty później Adrien Thomasson. W 40 minucie kontaktową bramkę zdobył Florent Mollet. W 74 minucie do własnej siatki trafił Charles Traore.

Toulouse-Lyon 2:3

Drugie najciekawsze spotkanie tej kolejki. Wicelider podejmował 11-stą drużynę w tabeli. W 3 minucie do siatki Lyonu trafił Thijs Dallinga. Dopiero w drugiej połowie odpowiedział Lyon, strzelając w 7 minut dwie bramki. W 78 minucie Nuno Tavares mogło się wydawać, zakończył mecz. Ado Onaiwu w 87 minucie trafił bramkę kontaktową.