Nieoczekiwane rozstrzygnięcia oraz zwroty akcji, Iga Świątek dalej ale nie obyło się bez problemów.

Świątek I. 2 – 0 Andreescu B.

Pierwszy set bardzo dobry w wykonaniu Polki i szybka wygrana do trzech. W drugiej partii, Świątek zagrała dobrze na początku, przełamała zawodniczkę i wgrała swoje podanie. W kolejnych gemach do głosu doszła Andrescu wygrywając cztery gemy z rzędu. W gemach kolejnych to Polka okazała się lepsza, przełamała Kanadyjkę i wygrała swoje podanie. Do rozstrzygnięcia seta potrzebny był tie break w nim Andrescu nie dała rady i przegrała spotkanie.

Raducanu E. 2 – 1 Haddad-Maia B.

Nierówna forma zawodniczek dała nam trzysetowe spotkanie. Brazylijka zawiodła przegrała mecz z Brytyjką 6:1 2:6 6:4.

Pera B. 0 – 2 Cristea S.

Rumunka szybko i bezproblemowo w kolejnej rundzie turnieju. Pera z zaledwie czterema zdobytymi gemami.

Fernandez L. 1 – 2 Garcia C.

Garcia z tie breakiem przegranym w drugim secie ale mimo to wychodzi zwycięsko z tego pojedynku. U Kanadyjki widać brak doświadczenia w kluczowych fazach spotkania.

Jabeur O 0 – 2 Vondroisowa M.

Brak ogrania po powrocie Tunezyjki na kort był widoczny. Zasłużone zwycięstwo Czeszki 6:7 4:6.

Trevisan M 1 – 2 Muchowa K.

Wzloty i upadki Muchowej nie przeszkodziły w zwycięstwie nad doświadczoną Trevisan. Wynik 4:6 6:3 4:6

Rybakina E. 2 -0 Badosa P.

Badosa bez formy i z porażką w starciu z faworytką. Rybakina gra dalej.

Grachewa W. 2 – 0 Kasatkina D.

Kolejne dobre starcie nierozstawionej Rosjanki, tym razem pokonana z kwitkiem Kasatkina 6:4 6:4. Gratulacje dla Grachewaj zasłużony triumf w tym spotkaniu.

Sakkari M. 2 – 1 Kalinina A.

Reprezentantka Ukrainy bardzo dobrze weszła w spotkanie wygrywając seta. W drugiej odsłonie nie było już tak dobrze Sakkari była pewniejsza dzięki czemu wygrała tą i następną partie.

Pliskova Ka. 2 – 0 Kudiermietowa

Doświadczona Czeszka pewnie awansuje dalej. Rosjanka niestety w gorszej dyspozycji. Wynik 6:1 7:5

Kvitova P. 2 – 1 Ostapenko J.

Mecz dwóch strzelb serwisowych był arcyciekawy. Pierwszy set do zera dla Czeszki. W drugim sytuacja się powtórzyła ale dla zawodniczki z Łotwy. Trzecia odsłona meczu stała na równym poziomie, ale w końcowej fazie to Czeszka przełamała Ostapenko wygrywając całe spotkanie

Potapowa A. 1 – 2 Pegula J.

Pegula w kolejnej rundzie, a Potapowa z jednym, pierwszym setem wygranym, reszta meczu pod kontrolą Amerykanki.

Gauff C. 2 – 0 Noskova L.

Nieco mnie niż osiemdziesiąt minut i Gauff w kolejnej rundzie Indian Wells.

Paterson R. 2 – 1 Teichmann J.

Szwajcarka dobrze zaczęła, wygrany pierwszy set dawał nadzieje. Niestety Paterson zauważyła że Teichmann nie daję rady fizycznie i pewnym krokiem wygrała dwa następne sety i mecz.

Krejcikova B 2 – 1 Wang Xin.

Wygrany tie break drugiego seta przez Chinkę nie wystarczył. Krejciova za mocna na Chinkę w kolejnej rundzie turnieju.