Oprócz Konrada Bukowieckiego oraz Jakuba Szyszkowskiego, wyróżnić za start w Ostrawie trzeba Patrycję Wyciszkiewicz, która uzyskała drugi czas dnia w biegu na 400 metrów – 52,65 sekundy. Startowali również inni Polacy.

Z bardzo dobrej strony na początku sezonu prezentuje się Patrycja Wyciszkiewicz. W Ostrawie pobiegła tylko o 0,1 sekundy gorzej niż w Erfurt – 52,65 sekundy. 26-letnia zawodniczka mocno przepracowała zimowe zgrupowania i na pewno będzie jedną z głównych faworytek do zdobycia tytułu Halowej Mistrzyni Polski w biegu na 400 metrów. Wśród Panów oglądaliśmy Dariusza Kowaluka – 48,12 sekundy oraz Kajetana Duszyńskiego – 48,16 sekundy.

7. miejsce biegu na 60 metrów zajął Dominik Kopeć. W eliminacjach uzyskał 6,76 sekundy, a w finale 6,77 sekundy. W biegu na tym dystansie oglądaliśmy jeszcze Przemysława Słowikowskiego (6,77 sekundy) oraz Karol Kwiatkowski (6,85 sekundy). Wśród kobiet 3. miejsce zajęła Marika Popowicz-Drapała – 7,41 sekundy (7,40 sekundy w eliminacjach). 7. miesjce zajęła Magdalena Stefanowicz – 7,48 sekundy (7,46 sekundy w eliminacjach). W eliminacjach wystąpiła też Julia Polak – 7,57 sekundy.

Julia Polak biegła również na dystansie 200 metrów i uzyskała w tym biegu czas 24,84 sekundy, który jest jej nowym rekordem życiowym.

W biegu na 1500 metrów 4. miejsce zajęła Martyna Galant z czasem 4:11,52 minuty, który jest jej nowym rekordem życiowym. 8. miejsce zajęła Katarzyna Broniatowska – 4:15,94 minuty. Jako zając wystąpiła Aneta Lemiesz, która po raz kolejny wykonała swoje zadanie na 101% i świetnie poprowadziła bieg.

4. miejsce w konkursie skoku w dal zajął Mateusz Jopek – 7,54 metra. Tuż za jego plecami uplasował się Mateusz Różański – 7,47 metra.