W obydwu biegach eliminacyjnych na 60 metrów pań spośród 10 Polek do finału awansowało 6 z nich: Kamila Ciba (7.42 s), Marika Popowicz – Drapała (7.39 s), Katarzyna Sokólska (7.42 s), Jagoda Mierzyńska (7.49 s), Magdalena Stefanowicz (7.39 s) i Marlena Gola (7.50 s). Klaudia Adamek nie stawiła się na starcie, a Karolina Młodawska została zdyskwalifikowana za falstart. W dzisiejszych zawodach na starcie zabrakło najlepszej polskiej sprinterki Ewy Swobody.

Bieg finałowy zakończył się wygraną Ukrainki Viktoryi Ratnikovej (7.32rekord życiowy). Pozostałe dwa stopnie podium przypadły reprezentantkom Polski: Katarzynie Sokólskiej i (7.39 s) i Marice Popowicz – Drapale (7.42 s). Bardzo dobrze zaprezentowała się Marlena Gola, która zajmując siódme miejsce, pobiła swój rekord życiowy (7.49 s)

Na liście startowej eliminacji biegu panów znalazło się 12 Polaków. Awansowało 5: Remigiusz Olszewski (6.70 s), Mateusz Górny (6.76 s – rekord życiowy), Przemysław Słowikowski (6.71 s), Karol Kwiatkowski (6.73 s) oraz Dominik Kopeć (6.75 s). Mimo braku awansu do finału rekord życiowy wywalczyli Adam Balcerek (6.81 s) i Eryk Hampel (6.85 s).

Tylko jeden z Polaków wskoczył na podium biegu finałowego. Przemysław Słowikowski z czasem 6.69 s uplasował się na miejscu trzecim. Bieg wygrał Brytyjczyk Richard Kilty (6.66 s), który minimalną różnicą w czasie pokonał drugiego Mike’a Rodgers’a z USA (6.66 s).