Tydzień spekulacji i wszystkie plotki rozwikłane. Nowym selekcjonerem reprezentacji Polski został Michał Probierz.

Wybór Cezarego Kuleszy zadziwił wielu ludzi, ponieważ faworytem publiki w mediach był, jednak Marek Papszun. O tym już pisaliśmy wczoraj, że Michał Probierz już nieoficjalnie został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. http://radiogol.pl/wiadomosci/znamy-wybor-nowego-selekcjonera-to-on-zostal-wybranca-cezarego-kuleszy/    Dziś te spekulacje się tylko i wyłącznie potwierdziły.

Michał Probierz pracował od 4 lipca 2022 roku w reprezentacji Polski do lat 21. Początek Probierza w kadrze młodzieżowej do łatwych nie należał, nie mnie jednak z każdym starciem było coraz lepiej. Warto zaznaczyć, że ostatnie trzy mecze były wygrywane przez młodych Polaków ładnymi zwycięstwa z Estonią i Kosowem. Ta sytuacja pokazuje, że bycie trenerem w młodzieżówce zapewnia potencjalną pracę jako selekcjoner reprezentacji A w przyszłości. 

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski jest bardzo obeznany na polskim rynku. Jako szkoleniowiec na poziomie Ekstraklasy poprowadził zespoły 533 razy. Prowadził drużyny takie, jak Cracovia, Jagiellonia Białystok, czy Lechię Gdańsk. 

Dosyć ciekawą sytuację miał przychodząc do Bruk-Bet Termaliki Niecieczy w styczniu 2022 roku. Na stanowisku trenera wytrzymał zaledwie 2 dni! Już 8 stycznia okazało się, że trener nie pojawił się na pierwszym treningu z drużyną i poprosił o rozwiązanie kontraktu. Tak klub wyrażał się na temat tej całej akcji “„Przedstawione przez trenera uzasadnienie nie posiada merytorycznych podstaw. Klub dotrzymał wszystkich ustaleń wynikających z umowy” – podkreślono.

Przed Michał Probierzem ciężkie zadanie – awansować na EURO. Zostały naszej reprezentacji mecze z Wyspami Owczymi, Czechami oraz z Mołdawią. Sytuacja jest dramatyczna, jednak futbol zna już nie takie historie…

UDOSTĘPNIJ
Marcel Kowalczuk
14-letni chłopak, który od jakiegoś czasu próbuje swoich sił w dziennikarstwie. Pracuje w redakcji RadioGOL i Podkarpacie LIVE. Piszę i komentuje!