Drugi mecz EURO 2022 nie przyniósł niespodzianki. Norweżki pokonały 4:1 reprezentację Irlandii Północnej i objęły prowadzenie w tabeli grupy A.

W dziesiątej minucie Julia Blakstad strzałem po ziemi przy krótkim słupku otworzyła wynik spotkania, wykorzystując zgubienie krycia na lewym skrzydle. Trzy minuty później błąd na trzydziestym metrze popełniła Chloe McCarron – Frida Maanum odebrała jej piłkę, którą zebrała Ada Hegerberg, a po wbiegnięciu w pole karne wystawiła ją Maanum na strzał do bramki, z której wyszła do Hegerberg Jacqueline Burns. Trzeci gol dla Norweżek padł jeszcze przed przerwą – przy rzucie rożnym łokciem w polu bramkowym zagrała Nadene Caldwell, a jedenastkę pewnym strzałem wykorzystała Caroline Graham Hansen.

Po przerwie reprezentacja Irlandii Północnej rzuciła się do ataku, co skutkowało wywalczeniem pierwszego w tym meczu rzutu rożnego. Po niepewnej interwencji Maanum do piłki dopadła Rachel Furness i z woleja zagrała na głowę niepilnowanej na długim słupku Julie Nelson, a ta pokonała Guro Pettersen. Irlandkom jednak starczyło rozpędu tylko na pięć minut pierwszej połowy – później znów inicjatywa była po stronie faworyzowanych Norweżek. W 53. minucie McFadden faulowała tuż przed polem karnym dryblującą Graham Hansen, za co otrzymała pierwszą żółtą kartkę tego turnieju, a bezpośrednio z rzutu wolnego bramkę na 4:1 dla Norweżek zdobyła Guro Reiten.

W piątek swoje zmagania rozpocznie grupa B. W pierwszym meczu osłabione brakiem kontuzjowanych Alexii Putellas i Jennifer Hermoso Hiszpanki zmierzą się z typowanymi do ostatniego miejsca w grupie Finkami. Z kolei w drugim spotkaniu inne faworytki do medalu ME, Niemki zagrają z Dunkami, które mogą okazać się „czarnym koniem” turnieju. Obydwa mecze relacjonować będziemy na kanale 1. Radia GOL.

18:00 – Hiszpania-Finlandia (kom. Wojciech Nowakowski)
21:00 – Niemcy-Dania (kom. Chris Passella)