Wygraną Niemek 2:0 zakończył się hit grupy B EURO 2022, w którym nasze zachodnie sąsiadki zmierzyły się z Hiszpankami. We wcześniejszym meczu drugiej kolejki tej grupy Dania wygrała z Finlandią 1:0.

W spotkaniu dwóch nordyckich drużyn przez długi czas utrzymywał się bezbramkowy remis. W fińskiej bramce świetnie spisywała się Tinja-Riikka Korpela, natomiast jej koleżanki z formacji ofensywnej na czele z Lindą Sällström rzadko dochodziły do groźnych sytuacji strzeleckich. Dopiero w 72. minucie Pernille Harder głową dobiła odbity od poprzeczki strzał Karen Holmgaard, który ta oddała po dośrodkowaniu Janni Thomsen z prawej strony na daleki słupek.

Hitem dnia było jednak spotkanie Niemek z Hiszpankami. Już w trzeciej minucie padł pierwszy gol – Sandra Paños wybiła piłkę wprost w będącą w jej polu karnym Klarę Bühl, a to po opanowaniu piłki i ograniu Irene Paredes pokonała bramkarkę. W 37. minucie Alexandra Popp, zastępująca w wyjściowym składzie zakażoną koronawirusem Leę Schüller, wykorzystała dośrodkowanie

Mimo że to Hiszpanki przez cały mecz miały inicjatywę, kolejne bramki mogły paść dla ich rywalek. W 56. minucie kontrę wychodzącej sam na sam z Paños Popp przerwała ciągnąc kapitan Niemek za koszulkę Irene Paredes – gwizdek Stéphanie Frappart jednak w tej sytuacji milczał, a jej rodacy z wozu VAR również nie interweniowali w tej ewidentnej, co pokazały telewizyjne powtórki, sytuacji, po której kapitan Hiszpanek powinna obejrzeć czerwoną kartkę. W 82. minucie piłka zatrzepotała w siatce po kontrze Tabei Waßmuth, ale na spalonym złapały snajperkę VfL Wolfsburg Hiszpanki, pomimo łamania linii przez Onę Batlle.

W środę rozegrane zostaną mecze drugiej kolejki grupy C. Najpierw Szwedki zagrają ze Szwajcarkami, a następnie Holenderki z Portugalkami. Oba mecze relacjonować będziemy na antenach Radia GOL:

18:00 Szwecja-Szwajcaria – kanał 2. (kom. Wojciech Nowakowski)
21:00 Holandia-Portugalia – kanał 1. (kom. Chris Passella)