Czterech Polskich zawodników przeszło kwalifikacje przed Mistrzostwami Świata w lotach narciarskich w Vikersund, które przed Michaelem Hayboeckiem wygrał Stefan Kraft.

Stefan Kraft udowodnił swoją świetną formę, utrzymując dyspozycję z Raw Air i wygrywając kwalifikacje po lądowaniu na 230. metrze i zdobyciu 217,9 punktu. Najdłuższą próbę zaliczył jednak Michael Hayboeck, który postanowił przypomnieć nam, jak fantastycznie radzi sobie w lotach, uzyskując 233 metry oraz 210,5 „oczka”.

Trzecie miejsce w kwalifikacjach zajął Anze Lanisek, czwarte Domen Prevc, a piąte Marius Lindvik. Wszystkim Polakom startującym udało się wywalczyć miejsce w najlepszej 40. Najlepiej spisał się Jakub Wolny, który zajął 14. miejsce po zaliczeniu skoku o długości 211,5 metra. Tuż za nim znalazł się Piotr Żyła, który uzyskał 0,7 punktu mniej niż kolega z zespołu. Kamil Stoch uplasował się na 23. pozycji, a polską reprezentację uzupełnił Paweł Wąsek z 30. rezultatem.

Początek pierwszej serii zawodów jutro o 16:30. Triumfatora Mistrzostw Świata poznamy natomiast w sobotę po 3. i 4. odsłonie rywalizacji.