Wielkie emocje podczas spotkania Huberta Hurkacza z Novakiem Djokovociem. Po dwóch tie-breakach Serb prowadzi 2:0 i spotkanie zostało przerwane z powodu ciszy nocnej.

Przy stanie 0:2 sędzia zakończył mecz ze względu na ciszę nocną, która obowiązuje w Londynie. Tenisiści musieli przerwać granie.Wcześniej oglądaliśmy świetną postawę Polaka, który miał wielką szansę na wygranie seta. Ani razu nie dał się przełamać rywalowi. Znakomicie serwował, posyłał asa za asem, imponował pewnością siebie i sprawiał Djokoviciowi wiele problemów. Niestety w najważniejszych momentach to Serb był górą. W pierwszej partii przy 6-3 w tie-breaku Hurkacz nie wykorzystał dość łatwej okazji na wygranie seta. W drugiej Polak bronił aż czterech breakpointów, ale o losach seta znów decydował tie-break, w którym również mógł pokusić się o triumf. Hurkacz prowadził 5-4 i miał dwa swoje serwisy, ale oba punkty przegrał. Ostatecznie lepszy był Nole 7-5. Na swoją korzyść rozstrzygnął obie partie i prowadzi 2:0. Dokończenie spotkania jutro jako drugi mecz od 14:30 na korcie centralnym po meczu kobiet.

Już wiadomo, że rywalem w ćwierćfinale Hurkacza lub Djokovicia będzie Andriej Rubliow. W pierwszych dwóch setach starcia z Alexandrem Bublikiem wyraźnie lepszy był rozstawiony z „siódemką” Rubliow, który wykorzystał swoje szansę i przełamywał rywala po razie w obydwu setach. Prowadził 7:5,6:3, ale wtedy do głosu doszedł Kazach. Bublik zaczął jeszcze lepiej serwować, nie dawał szans na przełamanie i doprowadził do tie-breaka, w którym jeden błąd popełnił Rubliow i to Bublik wygrał 8-6. W czwartym secie Kazach bronił piłek meczowych przy stanie 4:5 15-40, ale zaserwował dwa asy a później doprowadził do tie-breaka, którego znów wygrał 7-5. Nieoczekiwanie doszło do piątej partii. W niej przydarzył się Bublikowi jeden gem dekoncentracji, przy stanie 3:3, który kosztował Kazacha utratę serwisu. Rubliow nie został przełamany ani razu podczas tego pojedynku i wygrał w decydującym secie 6:4. W tym czasie na korcie nr. 1 Jannik Sinner rozprawił się w trzech setach z Kolumbijczykiem, Danielem Galanem. Sinner w ćwierćfinale zmierzy się niespodziewanie z rodakiem Rubliowa, Romanem Safiullinem. Ten nierozstawiony zawodnik pokonał Kanadyjczyka, Denisa Shapovalova 3:6,6:3,6:1,6:3.

Oprócz dokończenia meczu Hurkacz – Djoković na korcie centralnym jutro również starcie Carlos Alcaraz – Matteo Berrettini. Na „jedynce” Danił Miedwiediew zagra z Jirim Lehecką a Grigor Dimitrov z Holgerem Rune.