Szybko, łatwo i przyjemnie – tak można określić drugi mecz reprezentacji Polski w 4. kolejce Ligi Narodów przeciwko Japonii. Reprezentanci z Kraju Kwitnącej Wiśni nie potrafili postawić się dobrze grającym mistrzom świata, którzy zamknęli mecz w 3 setach.

Reprezentacja Japonii zaliczyła bardzo dobry start w tegorocznej Lidze Narodów, wygrywając 3 pierwsze mecze, w tym z Rosją. Potem ekipa Yuichi Nakagaichiego nieco spuściła z tonu, ale wciąż była nieprzewidywalna. Przeciwność swojej dotychczasowej gry zaprezentowali w starciu z Polską. Przebieg każdego seta przebiegał niemal identycznie. Mniej więcej w połowie partii podopieczni Vitala Heynena obejmowali prowadzenie – niesamowicie skuteczni byli Tomasz Fornal Maciej Muzaj, którzy dzięki dobremu przyjęciu i swobodzie w rozegraniu Grzegorza Łomacza mieli pole do popisu. W oczy rzucała się rażąca ilość błędów własnych Japończyków (28), zarówno w ataku, a zwłaszcza w zagrywce. Dochodziła do tego spora nieskuteczność w ataku. Podwójni mistrzowie świata skrupulatnie wykorzystywali każdy błąd rywala, co pozwoliło im na 7 zwycięstwo 3-0. Duża część japońskiego zespołu spisała się poniżej oczekiwań, z wyjątkiem Kenta Takanashiego. Przyjmujący był najlepiej punktującym zawodnikiem drużyny i najskuteczniejszym skrzydłowym (62%).

Polska 3-0 Japonia (25-14, 25-18, 25-19)

Składy drużyn:

Polska: Grzegorz Łomacz, Maciej Muzaj (14), Kamil Semeniuk (5), Tomasz Fornal (16), Mateusz Bieniek (9), Karol Kłos (2), Paweł Zatorski (libero) oraz Marcin Komenda (1)

Japonia: Masahiro Sekita, Tatsunori Otsuka (7), Tatsuya Fukuzawa (3), Kenta Takanashi (10), Haku Ri (3), Kentaro Takahashi (4), Tomohiro Ogawa (libero) oraz Masaki Oya, Yuji Nishida (1), Issei Otake (3), Akihiro Yamauchi (2)

RESZTA WYNIKÓW DRUGIEGO DNIA 4. KOLEJKI LIGI NARODÓW

Argentyna 1-3 Rosja (19-25, 23-25, 25-21, 19-25)

Serbia 3-0 Bułgaria (25-20, 25-17, 25-17)

Słowenia 3-1 Australia (18-25, 25-18, 25-18, 25-17)

Holandia 1-3 Włochy (19-25, 23-25, 25-23, 21-25)

Kanada 3-0 Niemcy (25-17, 26-24, 25-21)

Stany Zjednoczone 1-3 Francja (23-25, 25-22, 29-31, 22-25)

Iran 1-3 Brazylia (19-25, 25-23, 19-25, 21-25)

W ostatnim meczu 4. kolejki Ligi Narodów Polska podejmie reprezentację Niemiec. Początek meczu o godzinie 21!

Źródło: en.volleyballworld.com

Autor: Janusz Siennicki