Puchar CEV Chemik Police 3:0 CV Haris La Laguna Tenerife 22.01.2020 r. Police

Za nami pomyślny dzień w Lidze Mistrzyń dla naszych drużyn. Grupa Azoty Chemik Police awansuje do ćwierćfinału, a taką szansę nadal ma ŁKS Łódź. Serię porażek w fazie grupowej kontynuuje Developres SkyRes Rzeszów.

Drużyna lidera Tauron Ligi, Developres SkyRes Rzeszów mierzyła się w grupie AUnet E-Work Busto Arsizio. Włoszki nadal są w grze i w kolejnym meczu muszą liczyć na potknięcie ekipy Dynama Moskwa. W pojedynku z rzeszowiankami wygrały 3-0. Siatkarki Stephane Antigi podjęły walkę i były blisko odniesienia triumfu w premierowej partii, jednak w końcówce wygrały ich rywalki. Dwie następne partie również padły łupem ekipy z Lombardii. Siatkarki Developresu walczyły ambitnie przed dwa sety, lecz na ostatni zabrakło im sił. W zespole Busto Arsizio zdecydowanie najlepszą zawodniczką była Alexa Lea Grey (22 punktów). Zespół z Podkarpacia najlepiej reprezentowała Aleksandra Rasińska (16 punktów).

Developres SkyRes Rzeszów 0-3 Unet E-Work Busto Arsizio (23-25, 22-25, 17-25)

Awans do fazy ćwierćfinałowej zapewniły sobie natomiast siatkarki Grupy Azoty Chemik Police. Podopieczne Ferhata Akbasa po zaciętym boju pokonały 3-0 drużynę Dynama Kazań, które już wczoraj zamknęły sobie szansę na dalsze granie w Lidze Mistrzyń. W zespole ze stolicy Tatarstanu bardzo dobrze spisała się niespełna 18-letnia Tatiana Kadochkina (15 punktów). Niezawodna Jovana Brakocevic-Canzian poprowadziła swoją drużynę do wygranej (14 punktów), a wspierała ją Olga Strantzali (13 punktów).

Grupa Azoty Chemik Police 3-0 Dynamo Kazań (28-26, 25-20, 25-17)

Bardzo ważne spotkanie w kontekście gry w ćwierćfinale zanotowały siatkarki ŁKS-u Commerceconu Łódź, które pokonały w czterech setach Maritsę Płowdiw. Pierwszy set zakończył się grą na przewagi na korzyść trenera Michala Maseka i spółki. W drugim secie Łódzkie Wiewióry triumfowały pewniej, a kolejnej po walce musiały tym razem ustąpić rywalkom z Bułgarii. W ostatniej partii łodzianki powróciły do swojej pewnej gry i triumfowały w całym meczu 3-1. Świetny występ zaliczyła Katarina Lazovic. Serbska atakująca zdobyła aż 25 punktów, a w ekipie Maritsy Płowdiw wyróżniała się Aleksandra Milanova (18 punktów).

ŁKS Commercecon Łódź 3-1 Maritsa Płowdiw (26-24, 25-18, 23-25, 25-17)

Teraz siatkarki ŁKS-u Commerceconu Łódź muszą za wszelką cenę wygrać, a najlepiej za 3 punkty mecz z ASPTT Mullhouse. Żeby jednak uzyskać awans swoje mecze muszę też przegrać siatkarki Dynama MoskwaUnet E-Work Busto Arsizio, które też liczą na promocję z drugiej lokaty. Na pojedynek ŁKS-u z francuską ekipą zapraszamy was już o 20:30 do kanału 2 RadiaGOL! Arcyważny bój skomentują dla was Maciej Piotrowski i Mateusz Pietrzak, ponownie z hali Sport Arena w Łodzi. O godzinie 18:00 na tym samym kanale odbędzie się również relacja innego meczu grupy C – VakifBank Stambuł kontra Maritsa Płowdiw.

Drużyna Grupy Azoty Chemik Police nie musi się już martwić o awans do dalszej fazy, ale może śmiało myśleć o awansie z pierwszego miejsca w grupie. O to mistrzynie Polski powalczą z faworyzowaną Igor Gorgonzola Novara z Malwiną Smarzek-Godek na czele. Ten mecz już o godzinie 20:30, a w kanale 3 RadiaGOL odbędzie się relacja z tego pojedynku. Za mikrofonem usiądzie Wojciech Anyszek.

Ostatni mecz w tej edycji Ligi Mistrzyń Developres SkyRes Rzeszów rozegra z Savino Del Bene Volley Scandicci w której występuje Magdalena Stysiak. Obie ekipy grają już o nic, gdyż drużyna z Rzeszowa odpadła z walki o ćwierćfinał, a Włoszki takowi awans sobie już zapewniły. Drugi polsko-włoski pojedynek tego dnia rozpocznie się o 20:30.

Źródło: inside.cev.eu

Autor: Janusz Siennicki