Michał Rozmys czasem 3.34,96 zajął piąte miejsce w biegu na 1500 metrów podczas lekkoatletycznego mityngu w Marsylii i uzyskał minimum uprawniające do startu w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Na 400 m najszybsza była Natalia Kaczmarek.

Wynik 26-letniego Rozmysa jest lepszy o 0,04 od minimum olimpijskiego i jednocześnie jego rekordem życiowym. Szybciej od niego ten dystans w historii polskiej „królowej sportu” – jak przypomniał PZLA – pokonali tylko Marcin Lewandowski oraz Artur Ostrowski.

Zwyciężył Kenijczyk Abel Kipsang – 3.32,68.

Rozmys jest 39. polskim lekkoatletą, który indywidualnie osiągnął rezultat uprawniający do startu w tegorocznych igrzyskach.

Kolejny dobry bieg był udziałem Natalii Kaczmarek. Krocząca od zwycięstwa do zwycięstwa na 400 m Polka osiągnęła czas 51,16, drugi najlepszy w karierze.

Z kolei wśród mężczyzn na tym dystansie triumfował Karol Zalewski – 45,61.

Na podium stanął również Patryk Dobek, który czasem 1.44,80 był trzeci na 800 m. Ponad sekundę wolniej – 1.45,86 – pobiegł Marcin Lewandowski i zajął ósmą pozycję. Wygrał Kenijczyk Collins Kipruto – 1.43,95.

Martyna Galant na 1500 m uzyskała czas 4.12,27, co wystarczyło do piątej lokaty. Najszybsza była 19-letnia Kenijka Edinah Jebitok – 4.07,61.

Także piąta, ale w biegu na 100 ppł była Klaudia Wojtunik – 13,48. Triumfowała Marthe Koala z Burkina Faso, która czasem 12,99 ustanowiła rekord kraju.