Angelika Cichocka i Patryk Dobek wygrali w piątek biegi na dystansie 800 m podczas mityngu w Arenie Toruń. W sprawdzianie PZLA uzyskali minima na marcowe mistrzostwa Europy, które również odbędą się w tym obiekcie. Wskaźnik związku wypełnił także Michał Rozmys.

Dobek (MKL Szczecin) dotychczas specjalizował się w biegu płotkarskim na 400 m. Teraz próbuje swoich sił na dystansie dwukrotnie dłuższym. Start w Toruniu pokazał, że ma papiery na bardzo szybkie bieganie 800 m. Płotkarz wygrał czasem 1.47,23 wyprzedzając specjalistę od 800 m Michała Rozmysa (UKS Barnim Goleniów) – 1.47,62. Wynik tego drugiego również daje przepustkę na czempionat Starego Kontynentu.

W biegu na 800 metrów kobiet minimum na HME  Angelika Cichocka (2.02,72).

Z dobrej strony pokazała się Justyna Święty-Ersetic. W biegu na 300 m poprawiła rekord życiowy uzyskując 37,32. To najlepszy wynik w Europie w tym sezonie na tym dość nietypowym dystansie.

W biegu na 3000 m Aleksander Wiącek wygrał z rezultatem 8.01,03. Do minimum na HME zabrakło mu 1,03 sekundy.