Już w sobotę ponad 100 biegaczy powalczy o tytuł mistrza Polski w biegu na 10 000 m. Zawody odbędą się na stadionie im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu.

Wystartuje 78 zawodników i 29 zawodniczek. Pojawią się też doświadczeni zawodnicy.

– W rywalizacji pań zdecydowaną faworytką jest Katarzyna Jankowska z białostockiego Podlasia. Na mistrzostwach Polski we Włocławku mocno naciskała ją Sylwia Indeka, która rzadko pojawia się na tak długich dystansach. Podejrzewam, że  podobnie jak we Włocławku będzie także w Karpaczu i Sylwia nie pozwoli Kasi na łatwe zwycięstwo. W gronie mężczyzn myślę, że najwięcej szans na zwycięstwo ma Krystian Zalewski, oczywiście jeśli zdrowie dopisze. W gronie faworytów znajdują się też Tomasz Grycko, Szymon Kulka czy Adam Nowicki – mówi organizator biegów masowych oraz spiker karpackich zawodów Tomasz Hucał. 

Start imprezy w sobotę o 16:55. Rywalizację mężczyzn podzielono na trzy biegi. Serie A wystąpi o 18:15 (panie) oraz 19:00 (panowie). Zawody można będzie śledzić na stacji KrakSport TV.

Źródło: PZLA

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.