Za nami czwartkowe spotkanie 2 kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji Europy pomiędzy Legią Warszawa, a AZ Alkmaar, które było zapowiadane jako trudny sprawdzian przed piłkarzami warszawskiej Legii.

Spotkanie Legii z AZ zakończone wynikiem 1:0 dla gospodarzy było bardzo wyrównanym spotkaniem, które mogło pójść zarówno w jedną, jak i w drugą stronę. Obie drużyny od samego początku nie grały nic specjalnego, a bardziej skupili się na prostym rozgrywaniu piłki w celu uniknięcia błędów. Po 10 minutach spokojnej, asekuracyjnej gry spotkanie w Amsterdamie nabrało odpowiedniej temperatury, a drużyny zaczęły stawiać na odważny wysoki pressing oraz bardziej ryzykowne rozwiązania w środku pola. Kilka strat, mało zagrożenia pod bramka i mozolna gra to opisuje pierwsza połowę w wykonaniu obu ekip, a do tego oddali tylko po 1 celnym strzale. Po przerwie mecz zaczął wyglądać całkowicie inaczej, a drużyny od samego początku nakładały wysoki pressing i świetne tempo gry. AZ w 52 minucie po dośrodkowaniu w pole karne i straceniu przez jednego z zawodników otworzyło wynik spotkania. Podrażniona Legia zaraz po stracie bramki przystąpiła do ataku, wychodząc znacznie wyżej i przejmując inicjatywę w meczu, jednak to niczego nie skutkowało, ponieważ wahadłowi Legii oraz Josue byli bardzo nie dokładni w swoich dośrodkowaniach. Dwaj napastnicy, czyli Tomas Pekhart i Marc Gual niezbyt współpracowali dziś razem, gdyż podejmowali złe decyzje i notowali dużo strat. W 65 minucie brutalny faul na Ribeiro wykonał Lahdo, kopiąc Portugalczyka w głowę, przez co obejrzał czerwona kartkę. Ostatnie 30 minut to gra Legii w przewadze jednego zawodnika i totalna dominacja, przewaga i nie pozwolenie przeciwnikowi na cokolwiek, ale tak jak już mówiłem niedokładność była widoczna, czy to u Wszołka, czy u Josue, a wejście Diasa to był dramat, który dostał multum piłek od Josue i żadnej nie potrafił celnie dośrodkować. Mecz zakończył się wynikiem i 1:0, i z dużym niedosytem, co Legię na pewno zmobilizuje do kolejnych występach w europejskich rozgrywkach.