Stefan Kraft wygrał konkurs Pucharu Świata w Lillehamer i objął prowadzenie w cyklu Raw Air. Z Austriakiem na podium stanęli dziś Ryoyu Kobayashi i Karl Geiger.

W pierwszej serii najlepszy okazał się Ryoyu Kobayashi, który wylądował na 136. metrze i wyprzedził drugiego Krafta o 0,6 punktu. Czterem Polakom udało się awansować do finałowej odsłony – najlepiej spisał się Kamil Stoch, który miał siódmą notę, najgorszą z naszych 20. Paweł Wąsek.

W drugiej próbie Kraft poprawił się o dwa metry i uzyskując 137. metry uzyskał 1 miejsce, wyprzedzając Kobayashiego o 5,1 punktu. Geiger spokojnie utrzymał trzecią pozycję, będąc 2,8 „oczka” za Japończykiem i o 6,6 punktu pokonał czwartego Halvora Egnera Graneruda. Za Norwegiem znaleźli się Jan Hoerl, Markus Eisenbichler i Cene Prevc.

Ósme miejsce zdobył Piotr Żyła, lądując w drugiej próbie na 137. metrze. Za nim znalazł się Manuel Fettner, a dalej Kamil Stoch. Dawid Kubacki uplasował się na 15. pozycji, a Paweł Wąsek spadł o trzy na 23. miejsce.

Stefan Kraft po drugim miejscu w prologu i dzisiejszym triumfie objął prowadzenie w cyklu Raw Air, mając na koncie łącznie 419,7 punktu. Ma w tym momencie 16,4 „oczka” przewagi nad drugim Kobayashim, a 19,8 nad trzecim Geigerem. W najlepszej „10” imprezy obecnie znajduje się dwóch Polaków – Piotr Żyła na siódmym miejscu a także Kamil Stoch na ósmym. Dawid Kubacki jest trzynasty, a Paweł Wąsek dwudziesty pierwszy.

Kobayashi w klasyfikacji PŚ zyskał dziś 20 punktów nad Geigerem, więc teraz jego przewaga nad Niemcem wynosi 63 „oczka”. Po triumfie Stefan Kraft przesunął się na szóste miejsce, wyprzedzając Anze Laniska. Piotr Żyła utrzymał się na 19. pozycji i traci teraz już tylko 6 punktów do Constantina Schmida przed nim. Stoch awansował natomiast przed Petera Prevca, Dawid Kubacki utrzymał 34. pozycję, a Paweł Wąsek jest teraz ex aequo 48. z Keiichi Sato.