Kamil Majchrzak awansował do półfinału turnieju ATP w Pune. Polak w meczu ćwierćfinałowym pokonał włoską nadzieję tenisa Lorenzo Musettiego 6:2, 6:7, 6:4.

Wyżej w rankingu tenisistów jest Włoch, ale dobre wyniki notuje tylko na nawierzchni ziemnej. Świetnie spotkanie rozpoczął Majchrzak, pewnie wygrywając w pierwszej partii. Mecz mógłby zakończyć się po dwóch setach, jednak piotrkowianin popełnił w końcówce drugiego seta kilka prostych błędów i to Włoch okazał się lepszy. Jedno przełamanie w trzecim secie pozwoliło Majchrzakowi wygrać całe spotkanie.

W półfinale rywalem Polaka będzie Fin Emil Ruusuvuori rozstawiony w tym turnieju z numerem szóstym. To będzie drugi pojedynek między tymi tenisistami. W pierwszej rundzie wielkoszlemowego US Open 2021 lepszy był Fin, zwyciężając w czterech setach. Niezależnie od wyniku tego spotkania, w najnowszym rankingu ATP Kamil Majchrzak będzie najwyżej w swojej karierze.

Spotkanie półfinałowe zostanie rozegrane w sobotę o 11:00 czasu polskiego. Trzymamy kciuki za udany rewanż Majchrzaka na rywalu i pierwszy finał turnieju tej rangi.