Nie tak miało zakończyć się spotkanie ćwierćfinałowe Polaków z Francuzami. Po pięciosetowym pojedynku to trójkolorowi cieszyli się z awansu do półfinału. Biało-czerwoni po raz kolejnym zakończyli udział w turnieju olimpijskim na ćwierćfinale.

W pierwszym secie Polacy wypracowali sobie kilkupunktową przewagę i prowadzili już 18:12. Francuzi zaczęli zmniejszać straty i zbliżyli się na jeden punkt. Biało-czerwoni wrócili do swojego rytmu gry i zwyciężyli 25:21.

W drugiej partii żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie większej przewagi. Na tablicy wyników obserwowaliśmy remis, dopiero podopieczni Laurenta Tillie wyszli na prowadzenie 11:13. Zawodnicy obu ekip popełniali sporo błędów w polu serwisowym. Polacy prowadzili 16:15 i był to ostatni moment w tym secie, kiedy nasi siatkarze cieszyli się korzystnym wynikiem. Trójkolorowi wygrali tę partię 25:22.

Trzecią partię lepiej rozpoczęli Polacy, którzy prowadzili 7:4. Świetnie spisywali się Wilfredo Leon i Bartosz Kurek. Francuzi doprowadzili do remisu 11:11. Kolejne akcje to gra punkt za punkt. Przełamanie nastąpiło po punktowym bloku Polaków. Biało-czerwoni wyszli na prowadzenie 17:15. W kolejnych akcjach nasi siatkarze powiększyli swoją przewagę, głównie za sprawą ataków Wilfredo Leona. Set zakończył się zwycięstwem mistrzów świata 25:21.

Czwartego seta lepiej rozpoczęli Polacy, którzy prowadzili 7:4. Od tego momentu w grze naszych siatkarzy zaczęło pojawiać się sporo błędów. Francuzi szybko wyszli na prowadzenie 8:7. Kolejne akcje to pojedynek najlepszych graczy tego meczu Leona i Patry’ego. W końcówce tej partii lepiej prezentowali się Francuzi, byli skuteczni w ataku i bardzo dobrze bronili. Mimo roszady składem przez Vitala Heynena, set skończył się porażką naszych siatkarzy 21:25.

W piątej partii polscy siatkarze nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Rozpędzeni Francuzi punktowali słabości naszej ekipy. Trener naszej drużyny poprosił o dwa czasy, ale nie pomogło to w rywalizacji ze świetnie grającymi Francuzami, którzy zwyciężyli 15:9 i w półfinale zmierzą się z Argentyną.

Polska – Francja 2:3 (25-21, 22-25, 25-21, 21-25, 9-15)

Smutny koniec przygody z turniejem olimpijskim. Dziękujemy naszym siatkarzom za walkę i czekamy na emocje związane z Mistrzostwami Europy.

Autor: Mateusz Gajda