Drugi dzień walki o punkty w turnieju olimpijskim w hokeju na trawie dobiegł końca. Byliśmy świadkami ośmiu spotkań. Cztery w wykonaniu mężczyzn oraz cztery z udziałem drużyn kobiecych. W meczach na wysokim poziomie zaprezentowała się męska drużyna Australii i kobieca reprezentacja Holandii.

Mężczyźni:

Australia 7:1 Indie

Złoci medaliści z 2004 roku bez żadnych problemów pokonali reprezentację Indii. Już po pierwszej połowie na tablicy mieliśmy wynik 4:0, co było pogromem w wykonaniu zawodników z Australii. Ostatni medal udało im się zdobyć na Igrzyskach w Londynie, kiedy wywalczyli brąz. Tym razem idą jak burza i są w stanie wywalczyć nawet złoto. W grupie jak na razie pozostają niepokonani.

Japonia 1:2 Argentyna

Aktualny obrońca złotego medalu, czyli reprezentacja Argentyny wróciła na właściwe tory. Po remisie z Hiszpanią, która nie należy do tych najlepszych nacji, wiele osób zaczęło wątpić w potencjał Argentyny. Pojedynek z gospodarzami turnieju był jednak już zupełnie innym spotkaniem. Tutaj to Argentyna od samego początku zaczęła atakować i już w pierwszej połowie zapewniła sobie bezpieczną przewagę.

Hiszpania 3:4 Nowa Zelandia

Status najbardziej szalonego meczu tej kolejki otrzymało właśnie to spotkanie. Najpierw boisko zdominowali gracze z Nowej Zelandii, którzy chcieli zemścić się za minimalną porażkę z Indiami. W drugiej połowie to jednak Hiszpanie zaczęli atakować i postraszyli zespół z Oceanii. Koniec końców jednak gracze z Nowej Zelandii ponownie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania, dopisując sobie pierwsze, ale bardzo ważne punkty.

RPA 3:5 Holandia

Przed nami kolejne spotkanie, które przyniosło wiele emocji. Obie reprezentacje przegrały swoje pierwsze mecze i tym razem chciały zdobyć komplet punktów. Do ataku ruszyli najpierw gracze z Afryki. Nieustające próby opłaciły się. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:2 dla RPA. Holendrzy nie złożyli jednak broni. Z animuszem rozpoczęli pogoń za rywalami. Zawodnikom z Afryki przez drugie 35 minut jak gdyby czegoś brakowało. Skuteczność w ataku była zapewne dużo gorsza. Brakowało też zdecydowania w podejmowaniu decyzji. To doszczętnie wykorzystali Holendrzy, którzy dołożyli do tego jeszcze bardzo dobrą grę defensywną. Druga część spotkania wystarczyła by odrobić straty z nawiązką i wygrać spotkanie.

Kobiety:

Niedziela do początek dla rozgrywek kobiecych w tej dyscyplinie. Aktualne obrończynie tytułu to Brytyjki. Wśród faworytek do triumfu pozostają również m. in. Niemki, Holenderki i Australijki. Już dziś byliśmy świadkami meczu dwóch pretendentów do medalu. Aktualny Mistrz, czyli Wielka Brytania i właśnie Niemcy. Obrończynie tytułu przegrały to spotkanie i jak na razie nie prezentują się zbyt dobrze. Aby marzyć o powtórce z 2016 roku muszą jeszcze więcej pracować. Oto komplet wyników niedzielnych meczów hokeja na trawie kobiet:

Wielka Brytania 1:2 Niemcy

Australia 3:1 Hiszpania

Japonia 3:4 Chiny

Nowa Zelandia 3:0 Argentyna

Autor: Mikołaj Szczygieł