Rozważany od kilku miesięcy transfer wreszcie doszedł do skutku. İlkay Gündoğan w przyszłym sezonie będzie grać w barwach FC Barcelony.

W mediach od długiego czasu toczyły się spekulacje na temat przenosin Gündoğana do Barcelony (pisaliśmy o tym TUTAJ). Dziś jednak transfer został oficjalnie potwierdzony. Dla mistrzów Hiszpanii jest to poważne wzmocnienie. Gündoğan przechodzi do stolicy Katalonii jako wolny zawodnik, bowiem nie przedłużył wygasającej umowy z Manchesterem City. Oznacza to, że pogrążona w finansowym kryzysie “Blaugrana” nie musi wydawać żadnych pieniędzy za niemieckiego pomocnika.

Gündoğan zawarł kontrakt z katalońskim klubem na okres dwóch lat, z możliwością przedłużenia o kolejny sezon. W przypadku przedterminowego rozwiązania umowy Barcelona zabezpieczyła się klauzulą o wysokości 400 mln €.

Gündoğan spędził w Manchesterze City łącznie siedem lat. Zaliczył świetne występy w barwach “The Citizens”. Zakończony właśnie sezon również był dla niego udany. 32-latek miał duży udział przy triumfie City w Premier League oraz Lidze Mistrzów. Niemiec nigdy nie zapomni tych pięknych chwil, jakie przeżył na Etihad Stadium. Piłkarz w sposób godny pożegnał się ze swoimi dawnymi kolegami: – Po 7 wspaniałych latach, kończy się wspaniały czas. Pozwoliliście mi spełnić wszystkie moje marzenia. Zawsze będę miał was w moim sercu. Raz niebieski, zawsze niebieski! Dziękuję – wyznał Gündoğan za pomocą mediów społecznościowych.

Teraz Gündoğan ma pomagać Barcelonie. Czy sprawdzi się w nowym zespole? Wiele osób pokłada w nim duże nadzieje, ale czas pokaże, czy transfer okazał się być trafionym wyborem. 

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Absolwent studiów historycznych i jednocześnie miłośnik piłki nożnej. Jest kibicem FC Barcelony, a jego piłkarskim idolem jest Leo Messi. Aktywnie jeździ na nartach oraz uprawia sporty siłowe.