Hubert Hurkacz ponownie zagra o tytuł! Polak pokonał Francuza, Ugo Humberta 6:3,3:6,7:6(5) i awansował do finału imprezy ATP 500 w Bazylei. Nasz tenisista znów zapewnił swoim kibicom prawdziwy horror.

Półfinał Hurkacz rozpoczął bardzo dobrze, starając się narzucić swoje warunki od samego początku. Był agresywny, imponował mocnym serwisem i udało mu się przełamać rywala w piątym gemie. Kontrolował resztę seta i ostatecznie wygrał go 6:4.

Kłopoty rozpoczęły się od drugiego seta. Humbert wygrał pierwszego gema przy serwisie Polaka, co sprawiło, że Hurkacz musiał gonić wynik. Francuz zyskiwał coraz większą pewność siebie na korcie, wygrywając długie wymiany, co dodatkowo frustrująco wpłynęło na Hurkacza. Humbert ponownie przełamał Polaka w czwartym gemie i pewnie wygrał seta 6:3.

Wściekły Hurkacz wyszedł na kort w trzecim secie z jasnym planem ataku na rywala. Jego returny stwarzały problemy Humbertowi i kilkukrotnie był blisko przełamania. Ostatecznie przełamanie przyszło w ósmym gemie. Jednak Polak miał problemy w końcówce seta, przegrywając gema przy własnym serwisie, a Humbert doprowadził do remisu 5:5. W tej części meczu kibice byli świadkami długich wymian. Przy stanie 6:6 stało się jasne, że o zwycięstwie zadecyduje tie-break.

Hurkacz lepiej rozpoczął decydujący fragment półfinału. Wygrał dwie pierwsze piłki, w tym jedną przy serwisie Humberta. Następnie ponownie przełamał Francuza i udało mu się utrzymać przewagę do końca, zwyciężając tie-break 7:5 i cały mecz 6:3, 3:6, 7:6(5).

Rywalem Hurkacza w niedzielnym finale będzie Kanadyjczyk, Felix Auger-Alliasime, który łatwo pokonał rozstawionego z „jedynką” Holgera Rune 6:3,6:2.