Za nami niedzielne mecze FA Cup. 3. runda Pucharu Anglii powoli zbliża się do końca, a dzisiaj pożegnaliśmy się między innymi z Chelsea czy Aston Villą.

Dzień rywalizacji w FA Cup rozpoczął się od remisu, jako że Bristol City i Swansea nie były w stanie rozstrzygnąć sprawy awansu w jednym spotkaniu, a ich starcie zakończyło się wynikiem 1:1. Równocześnie z pojedynkiem rozgrywanym w Bristol, Derby County mierzyło się z Barnsley. „Barany” komfortowo ograły ligowe rywala 3:0 i zapewniły sobie grę w 4. rundzie FA Cup.

Pierwszym zespołem z Premier League, który wyszedł dziś na boisko, było Leeds United. Były klubu Mateusza Klicha nie wykonał jednak zadania i zremisował na wyjeździe 2:2 z Cardiff City. O tej samej godzinie Stoke City wygrało 3:0 z Hartlepool United, Norwich odpadło z rywalizacji po porażce 1:0 z Blackburn Rovers, a Walsall ograło Stockport County 2:1.

O 17:30 ruszyły dwa spotkania z udziałem ekip Premier League. W pierwszym z nich Aston Villa na własnym boisku mierzyła się z Stevenage, a Jan Bednarek oraz Matty Cash znaleźli się w wyjściowym składzie swojego klubu. Spotkanie jednak nie było dla Polaków udane. Mimo że Morgan Sanson w 33. minucie otworzył wynik dla Aston Villi, to dwa gole zdobyte przez rywali w końcówce doprowadziły do porażki faworyta. Dodatkowo Matty Cash nie ukończył meczu – w 71. minucie opuścił plac gry ze względu na uraz.

Hitem dnia w Pucharze Anglii był oczywiście pojedynek Manchesteru City z Chelsea. Spotkanie w żaden sposób nie przypominało jednak wyrównanej ligowej potyczki sprzed kilku dni. „Obywatele” do przerwy prowadzili 3:0, a w drugiej połowie dołożyli jeszcze jedno trafienie. Gwiazdą wieczoru został Riyad Mahrez, który w 23. minucie otworzył wynik fenomenalnym uderzeniem z wolnego, a w 85. minucie ustalił rezultat spotkania, wykorzystując rzut karny.