Jeśli chodzi o najlepsze rozgrywki świata – sporo już wiemy! W niektórych grupach sprawa jest klarowna, a w niektórych wszystko rozstrzygnie się w ostatniej grupowej kolejce. Zapraszamy na podsumowanie ubiegłej serii meczów w Radiu GOL!

Jeśli chodzi o te najciekawsze spotkania – zdecydowanie możemy wyróżnić:

29.11.2023 18:45   Galatasaray – Manchester United 3-3

Dla jednych i drugich ten mecz był NIEZWYKLE ważny, jednak wydaje się, że na sobie większą presję mieli podopieczni Den Haga. Już na początku spotkania, bowiem w 11′ meczu na listę strzelców wpisał się Alejandro Garnacho dla którego listopad to bez wątpienia „miesiąc miodowy” w United. Zaledwie 7 minut później na listę strzelców wpisał się Bruno Fernandes. Mimo wszystko dwa szybkie „gongi” przyjezdnych nie oszołomiły Turków, którzy strzelili bramkę kontaktową już w 29′ –  autorem gola był Hakim Ziyech. Po przerwie kolejne ataki przeprowadzali gospodarze, jednak brakowało skuteczności. Za to „Czerwone Diabły” zwiększyły dystans w 55′ za sprawą McTominaya i na tablicy świetlnej widniał napis 1:3.  W 62′ minucie znowu strzelił Ziyech i mieliśmy 2:3. Turcy na tym nie poprzestali i ku uciesze swoich kibiców strzelili bramkę wyrównującą w 71′ – Akturkoglu wpisał się na listę strzelców i dał punkt gospodarzom! Sytuacja United w grupie robi się coraz bardziej nie do pozazdroszczenia.

29.11.2023 21:00  Benfica – Inter Mediolan 3-3

W grupie D – Benfica zdecydowanie zawiodła i już nie ma matematycznych szans na wyjście z grupy, jednak ten mecz z Interem miał być meczem – dla kibiców i tak się zaczęło – jednak prawdziwych mężczyzn poznaje się nie jak zaczynają, tylko jak kończą… Gospodarze byli stroną dominującą – i dopięli swego już w 5′ spotkania – na listę strzelców wpisał się Joao Mario. W 13′ drugi raz strzelił Joao Mario i wprowadził stadion w swego rodzaju „ekstazę”. Scenariusz się nie zmieniał i w 34′ Benfica wyszła na trzy bramkowe prowadzenie po hat-tricku Joao Mario! Po przerwie trener Inzaghi musiał potrząsnąć szatnią, bowiem na murawie zobaczyliśmy inny Inter. W 51′ różnicę zmniejszył Arnautović, a kontaktowego gola strzelił w 58′ Fratessi. W 72′ do wyrównania doprowadził Alexis Sanchez i doszło do nie małej sensacji… W 84′ czerwoną kartkę otrzymał jeszcze Antonio Silva. Benfica żegna się z europejskimi pucharami, a Inter bez presji na ostatni wynik – wychodzi z grupy.

28.11.2023 21:00 Manchester City – RB Lipsk 3-2

City jeszcze przed meczem było pewne wyjścia z grupy, jednak ekipa trenera Guardioli mocno mobilizowała się na mecz z mocnym Lipskiem. Już w pierwszych minutach, a dokładnie w 13′ Openda dał prowadzenie gościom i uciszył Etihad Stadium. W 33′ Openda ustrzelił dublet, a Lipsk zszedł do szatni z dwu bramkowym prowadzeniem, które było poparte solidną grą. Guardiola w szatni zapewne nie gryzł się w język, to też pokazał, aż trzema zmianami – trzon zespołu został przebudowany. W 54′ odblokował się Haaland i strzelił bramkę kontaktową. W 70′ Foden wyrównał, a głośny doping na Etihad Stadium doprowadził do strzelenia następnej bramki – tym razem Julian Alvarez i mieliśmy 3-2! Koniec końców oba zespoły wychodzą z grupy po dobrej grze.

28.11.2023 21:00 AC Milan – Borussia Dortmund 1-3

W „grupie śmierci” tego rocznej edycji Ligi Mistrzów jeszcze nic nie jest rozstrzygnięte. Każda drużyna ma szansę na wyjście z grupy, a ten mecz to swego rodzaju – egzamin dojrzałości dla obu ekip. Milan zaczął mocno, bowiem już w 6′ tego spotkania Oliver Giroud wpisał się na listę strzelców, gol jednak nie został uznany. Borussia to wykorzystała i napoczęła Milan w 10′ spotkania po bramce Reusa z karnego. W 37′ Chukwueze zdobył gola wyrównującego, a z przebiegu meczu widać było, że Milan chce bardziej i jest drużyną dominującą. Piłka jednak to przewrotna gra, co udowodnili przyjezdni w 59′ meczu. Futbolówkę do siatki skierował młody Anglik – Bynoe – Gittens, który dał prowadzenie Borussi. Milan dalej atakował, jednak szwankowała skuteczność. Koniec końców – dzieła zniszczenia dopełnił Adeyemi i w 69′ tak naprawdę dał wygraną gościom. Borussia wygrała na niezwykle ciężkim terenie, a echa tego meczu na pewno odbijają się po mediolańskich ulicach… Mimo wszystko w Grupie F jeszcze nic nie jest przesądzone.