Za nami “dzień -1” Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. We wtorek rozegrano zmagania tylko w dwóch dyscyplinach – lekkoatletyce i piłce ręcznej plażowej.

Lekkoatletyka

Od wtorku do czwartku na Stadionie Śląskim trwa rywalizacja dywizji III i II Drużynowych Mistrzostw Europy – poranne sesje przeznaczone są dla najniższej dywizji, a popołudniowe dla nacji aspirujących do elity. Po pierwszym dniu , czyli po 12 z 37 zaplanowanych konkurencji, prowadzi reprezentacja Austrii, która zdobyła 159 punktów na 180 możliwych. Drugie miejsce z zaledwie trzema punktami straty zajmuje Irlandia, natomiast na trzecim plasuje się Izrael z wynikiem 131 punktów.

W drugiej dywizji Węgrzy również prowadzą z dorobkiem 159 punktów – ich przewaga nad drugimi Ukraińcami wynosi jednak 20,5 punktu. Trzeci Słoweńcy zebrali do tej pory 122 punkty. Klasyfikację zamykają Serbia, Mołdawia i Luksemburg – w 1/3 zawodów plasujący się w strefie spadkowej.

Piłka ręczna plażowa

Pierwsze dwie kolejki fazy grupowej rozegrano też w piłce ręcznej plażowej, goszczącej w tarnowskim Centrum Sportów Plażowych. Od zwycięstwa po karnych z Duńczykami turniej rozpoczęła nasza męska drużyna. Niestety, drugi mecz z Hiszpanami przegraliśmy 0:2. Ostatni mecz grupowy, który zadecyduje o rozstawieniu w ćwierćfinale, zagramy z Norwegami, którzy przegrali oba swoje mecze 0:2. Nasze panie w pierwszym meczu z Norweżkami przegrały 1:2, w drugim zaś 0:2 z Dunkami i fazę grupową kończyć będą meczem z Hiszpankami.

W środę głównym punktem programu będzie ceremonia otwarcia, którą będziemy relacjonować na żywo ze Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana o godz. 20:30 na kanale 2. Radia GOL.

korespondencja z Krakowa

 

fot. materiały prasowe Kraków-Małopolska 2023

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Z wykształcenia hungarysta, z pasji dziennikarz i komentator sportowy, członek Klubu Dziennikarzy Sportowych i Międzynarodowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej (AIPS), uczestnik Programu dla Młodych Reporterów AIPS, miłośnik sportów olimpijskich, curler, sędzia, sekretarz Polskiej Federacji Klubów Curlingowych, naiwny idealista