Już dzisiaj rozpocznie się jeden z najbardziej oczekiwanych meczów obecnej rundy Bundesligi. Na Signal Iduna Park rozpędzona Borussia podejmie równie niepowstrzymany Bayern, który coraz pewniej kroczy po tytuł mistrzowski ligi. Aby nie przegapić ani chwili tego widowiska, włącz o 18:30 kanał 1. Radia Gol!

Łeb w łeb

Ostatnie ligowe sezony Borussia z trudem może zaliczyć do udanych, gdyż po raz ostatni po najważniejsze trofeum krajowe sięgnęła w 2012 roku. Od tego czasu Pszczoły cierpią na nieskuteczność na niemieckim podwórku, jednak tym razem może się to zmienić. Zwycięstwo w dzisiejszym meczu z Bayernem przybliżyłoby ich do pozycji lidera, gdyż traciliby zaledwie do monachijczyków jeden punkt.

Jednak jak wyglądały ostatnie potyczki między obiema drużynami? W tym sezonie Borussia mierzyła się z Bayernem zaledwie raz, ale było to spotkanie, które Pszczoły najchętniej wymazałyby z głowy, gdyż skończyło się porażką 0:4 na Allianz Arena. Katem przyjezdnych okazał się być ich były zawodnik – Robert Lewandowski, który dwukrotnie wpakował piłkę do siatki. 

Spotkanie to będzie szczególnie interesujące z powodu wspomnianego Polaka. Eksperci najbardziej ostrzą sobie zęby na jego starcie z Erlingiem Haalandem, największym objawieniem tego sezonu piłkarskiego. Pojedynek dwóch fenomenalnych napastników zwiastuje nam na pewno pełen emocji mecz. 

Zważając na równe formy obu ekip można dojść do wniosku, że szykuje się jedno z najciekawszych spotkań obecnego sezonu Bundesligi. Sprawa wydaje się być jasna – Borussia musi, Bayern może. Monachijczycy są w o wiele lepszej sytuacji w tabeli i komfort gry stawia w ich o wiele lepszej sytuacji przed pierwszym gwizdkiem. Z drugiej strony jednak, gra przed publicznością przeciwnika może okazać się zgubna dla gości.

źródło obrazka – goal.com

Zobacz również: Piotr Sarnik w 19:64: Drużyna będzie podobna do tej z zeszłego sezonu 

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Wyznawca piłki nożnej od dziewiątego roku życia. Fanatyk FC Barcelony, ligi hiszpańskiej oraz reprezentacyjnych rozgrywek.