Wieczysta Kraków nie przestaje nas zaskakiwać. Do drużyny prowadzonej przez Franciszka Smudę dołączył kolejny piłkarz z przeszłością gry w Ekstraklasie. Nowym zawodnikiem Wieczystej został Błażej Augustyn. 34-letni obrońca z klubem podpisał roczną umowę z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Ostatnio Augustyn był zawodnikiem Jagielloni Białystok. Łącznie w ciągu dwóch lat dla drużyny z Białegostoku rozegrał razem 37 spotkań, dokładając do swojego dorobku 1 bramkę. Wcześniej były młodzieżowy reprezentant Polski reprezentował barwy takich klubów, jak Lechia Gdańsk, Ascoli Picchio FC 1898, Heart of Midlothian, czy Górnika Zabrze.

Błażej Augustyn w Krakowie spotka swoich dawnych kolegów, których doskonale zna z gry w Ekstraklasie. Zawodnikami krakowskiej ekipy są m.in. : Radosław Majewski, Sławomir Peszko, czy Thibault Moulin.

Obecnie Wieczysta ma jeszcze do rozegrania dwa mecze barażowe o awans do 3 Ligi. Już w tę sobotę zmierzy się w pierwszym spotkaniu barażowym z rezerwami Termaliki Bruk-Betu Nieciecza.

 

Autor: Miłosz Sojka

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.