Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie powoli się rozkręcają. Jednymi z pierwszych zawodów były kobiece drużynowe mistrzostwa świata w skokach narciarskich. Złoty medal wywalczyły Austriaczki. Polki ukończyły konkurs na siódmym miejscu.

Reprezentantki Austrii prowadziły po pierwszej serii, a jak się później okazało, najwyższą lokatę utrzymały również na zakończenie. Daniela Iraschko-Stolz, Chiara Hoelzl, Sophie Sorschag i Marita Kramer wyprzedziły o zaledwie 1,4 pkt drugie Słowenki, które przez pewną część konkursu figurowały na pierwszej pozycji. Podium zamknęły Norweżki.

Reprezentantki Polski, w składzie Anna Twardosz, Kinga Rajda, Joanna Szwab oraz Kamila Karpiel pierwsze w naszej historii drużynowe zmagania na mistrzostwach świata zakończyły na siódmej lokacie.

Dzisiejszy wynik, choć z pozoru odległy, jest sporym osiągnięciem naszych skoczkiń. Z występu całego teamu zadowolona była liderka naszej kadry, Anna Twardosz: Bycie w czołowej ósemce znaczy bardzo dużo i podnosi nam pewność siebie – skomentowała 19-latka.

Autor: Patryk Stysiński

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.