6. kolejka Orlen Superligi obfitowała w interesujące i emocjonujące mecze. Na czele oczywiście z kompletem punktów znajduje się Industria Kielce wraz z ORLEN Wisłą Płock, natomiast stawkę zamyka Zepter KPR Legionowo bez żadnego oczka.

Grupa Azoty Unia Tarnów 32:29 ZEPTER KPR Legionowo

Zmagania 6. serii gier zainaugurowało spotkanie Unii Tarnów ze wspomnianą wcześniej drużyną z Legionowa. Początek meczu można uznać za dość wyrównany, choć to zespół gości częściej trafiał do bramki. Potem za odrabianie wzięli się gospodarze, którzy znacząco zdominowali końcówki obu połów. Niezłą skutecznością popisali się Podsiadło oraz Smolikau z ekipy z Tarnowa – obaj rzucili po 8 bramek. MVP spotkania został Patryk Małecki – bramkarz Unii.

Unia: Małecki (35%), Wysocki – Wątroba, Sanek 2, Podsiadło 8, Mehdizadeh, Małek, Bushkou 1, Smolikau 8, Adamski 3, Słupski 4, Parovinchak 2, Kucharzyk 1, Sikora 2, Mrozowicz 1, Tokarz

Kary: Smolikau (2 razy) , Adamski, Parovinchak, Sikora

Karne: 2/3

Legionowo: Zacharski (15%), Szałucki (35%) – Brzeziński 4, Maksymczuk, Kostro, Klapka, Fąfara, Bogudziński, Pawelec 2, Lewandowski 6, Adamczyk 2, Tylutki, Wołowiec 3, Chabior 5, Laskowski 1, Ciok 6

Kary: Wołowiec, Maksymczuk, Tylutki, Ciok

Karne: 6/9

(źródło: oficjalna strona Orlen Superligi)

ARGED REBUD KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 28:27 Gwardia Opole

O godzinie 18:00 w sobotę zmierzyły się zespoły z Ostrowa Wielkopolskiego i Opola. Po wyrównanym meczu to ostatecznie gospodarze przytulili komplet punktów, bowiem chwilę przed syreną kończącą spotkanie Ksawery Gajek oddał decydujący rzut na wagę 3 oczek. W końcu w zespole Macieja Nowakowskiego zaczęła dobrze funkcjonować linia obrony, natomiast w ofensywie różnicę robił Patryk Marciniak.

Azoty Puławy 35:27 MMTS Kwidzyn

Pewną wygraną popisał się w sobotni wieczór klub z Puław. Gospodarze popisali się świetną postawą w pierwszej połowie, co było owocem konsekwentnej gry w ataku pozycyjnym i w grze kontry. Na zawodnika meczu wybrano Keliana Janikowskiego – obrotowego z Puław – choć równie dobrze spisywał się Piotr Jarosiewicz.

Azoty-Puławy: Zembrzycki, Tsintsadze – Jarosiewicz 7, Janikowski 6, Adamski 5, Przybylski 4, Fedeńczak 4, Zarzycki 3, Ostroushko 2, Marciniak 2, Burzak 2, Zivkovic 1, Antolak 1, Urbanek, Konieczny, Jaworski
Kary: 6 min.

MMTS Kwidzyn: Matlęga, Zakreta – Kamyszek 7, Łazarczyk 4, Cherkashchenko 2, Wekcz 2, Kosmala 2, Grzenkowicz, Jankowski 2, Lewczyk 1, Wawrzyniak 1, Malczak 1, Landzwojczak 1, Jarosz, Chałupka, Szcześniak
Kary: 4 min.

Orlen Wisła Płock 31:20 Energa Wybrzeże Gdańsk

Niedzielne granie zapoczątkowało spotkanie w Orlen Arenie. Nafciarze pewnie pokonali gdańszczan 31 do 20. Pierwszą bramkę zdobył skrzydłowy Marcel Sroczyk, chwilę potem na listę strzelców wpisał się zawodnik zespołu gości. Od samego początku ze znakomitej strony pokazywał się Marcel Jastrzębski, który został z resztą wybrany MVP meczu. Ligowy debiut zaliczył nowy lewy rozgrywający płocczan – Kirył Samoila. Momentami wyglądał na prawdę dobrze. Parę ładnych trafień zanotował choćby Tin Lucin.

ORLEN Wisła Płock: Jastrzębski – Daszek 2, Zarabec 1, Lucin 6, Piroch 2, Sroczyk 2, Serdio 3, Samoila 2, Michałowicz 3, Mihić 5, Fazekas 1, Krajewski 1, Terzić 1, Mindegia 2.

Energa Wybrzeże Gdańsk: Poźniak, Witkowski – Powarzyński 6, Będzikowski 3, Papina 3, Zmavc 2, Milicević 1, Niedzielenko 1, Pieczonka 1, Siekierka 1, Papaj 1, Stępień 1, Domagała, Jachlewski, Peret.

ORLEN Wisła Płock (6 min kar) : Energa Wybrzeże Gdańsk ( 10 min kar)

Energa MKS Kalisz 24:28 KGHM Chrobry Głogów

Początek spotkania w Kalisz Arenie to cios za ciosem. Padała bramka za bramką. Zmieniło się w tej kwestii dopiero pod koniec I połowy, gdzie brylować zaczęła gra pozycyjna u gości. Najlepszym graczem meczu został wybrany bramkarz Chrobrego Głogów Rafał Stachera.

Energa MKS Kalisz: Hrdlicka (32%) – Krępa 2, Starcević 6, Nejdl 3, Kowalczyk 2, Kus 1, Biernacki, Wróbel 3, K. Pilitowski, M. Pilitowski 1, Bekisz 5, Karlas 1, Karpiński

Kary: 16 minut (Kus i Biernacki – po 4 minuty, Krępa, Nejdl, M. Pilitowski, Bekisz – po 2 minuty)

Karne: 4/5

KGHM Chrobry Głogów: Stachera (36%), Dereviankin – Wrona, Zieniewicz 4, Kosznik 4, Tilte 3, Orpik 2, Jamioł, Dadej, Matuszak 3, Otrezov, Styrcz 7, Paterek 5, Skiba

Kary: 12 minut (Otrezov – 6 minut, Skiba – 4 minuty, Orpik – 2 minuty) cz. kartka – Otrezov – gradacja kar

Karne: 2/3

Piotrkowianin Piotrków Trybunalskich 26:45 Industria Kielce

Po czwartkowych bojach w Lidze Mistrzów drużyna z Kielc zagościła w Piotrkowie Trybunalskich, gdzie zmiażdżyła tamtejszego Piotrkowianina. Mimo, że najlepsi zawodnicy ekipy Tałanta Dujszebajewa zostali w Kielcach, to nie przeszkodziło to w zdemolowaniu rywala. W drużynie gospodarzy zobaczyliśmy młodziutkiego Adriana Lewandowskiego w bramce i Jakuba Dróżdża na skrzydle.

Paczkowski dla kielczan rzucił 8 bramek, a Tournat 7. Z dobrej strony pokazali się również Olejniczak, czy Thrastarson.

Piotrkowianin: Chmurski, Lewandowski – Doniecki 3, Dróżdż, Matyjasik 4/1, Szopa 2/1, Wadowski 4, Żyszkiewicz 3, Filipowicz 1, Mosiołek 4, Kowalski 3, Krajewski 2, Makowiejew.
Rzuty karne: 2/5
Kary: 10 min (Mosiołek x2, Filipowicz, Żyszkiewicz, Doniecki)

Industria: Wałach, Błażejewski – Olejniczak 4, Wiaderny 6/1, Kounkoud 3, Sićko 3/1, Tournat 7, Daniel Dujshebaev 2, Thrastarson 3, Surgiel 5/2, Stenmalm 2, Paczkowski 8, Gębala 2.
Rzuty karne: 4/5
Kary: 16 min (Gębala x3, Sićko, Daniel Dujshebaev, Thrastarson, Stenmalm, Paczkowski)

Dziś o godzinie 18:00 rozpocznie się ostatnie spotkanie 6. serii gier, w którym Górnik Zabrze podejmie Zagłębie Lubin.