21., ostatni etap Giro d’Italia padł łupem Filippo Ganny. Zwycięzcą 104. edycji włoskiego klasyka został jednak Egan Bernal.

Giro d’Italia zakończone. Trzy tygodnie ogromnych emocji, zmian liderów, upadków, pasjonujących finiszów. Dzisiaj ten niezwykły wyścig został zwieńczony w Mediolanie, gdzie miejsce miała indywidualna jazda na czas na trasie 30. kilometrów.

Jej triumfatorem okazał się Filippo Ganna. Włoch o 12 sekund wyprzedził Francuza Remiego Cavagnę, a o 13 sekund swojego rodaka Edoardo Affiniego.

Prawdziwy bohater uplasował się jednak na niższej lokacie. 24. miejsce zajął Egan Bernal, który wygrał 104. edycję Giro.

Kolumbijczyk, mimo iż posiadał dość sporą przewagę (niecałe dwie minuty) w klasyfikacji generalnej nad drugim Damiano Caruso, przed niedzielnym etapem wciąż nie mógł być pewny końcowego triumfu. Z pierwszego miejsca musiałaby go strącić wprawdzie katastrofa, ale dobrze wiemy, że sport bywa niezwykle przewrotny. W niedzielę okazał się on jednak łaskawy dla Bernala, który mógł świętować drugą wygraną w wielkim tourze po Tour de France w 2019 roku.