Siatkarki VakifBank Stambuł pokonały Fenerbahce Stambuł 3:1 w pierwszym półfinałowym spotkaniu Ligi Mistrzów. Oznacza to, że zrobiły znaczący krok w kierunku finału, który odbędzie się 22 maja w Lublanie.

VakifBank to klub, który czterokrotnie sięgał po zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Czwartkowy triumf to zasługa przede wszystkim rewelacyjnie dysponowanej Brazylijki Gabi, która zdobyła dla swojej drużyny aż 22 punkty. Podobnie skutecznie zaprezentowała się Amerykanka Michelle Barsch-Hackley, która wywalczyła 18 punktów.

Wiadomo już, że drużyna, która wygra ten półfinałowy pojedynek w finale zmierzy się z ekipą z Conegliano, która broni trofeum. Ubiegłoroczny zwycięzca Ligi Mistrzów trafił do finału bezpośrednio z ćwierćfinału.
Stało się tak, z uwagi na wykluczenie dwóch rosyjskich klubów z rozgrywek. Zawodniczki włoskiego zespołu w 1/2 finału Ligi Mistrzów miały się bowiem zmierzyć z wygranym pary  Dynamo-Ak Bars Kazań – Dynamo Moskwa.