Asseco Resovia Rzeszów najlepszą drużyną Pucharu CEV w sezonie 2023/2024! W drugim meczu finałowym polski zespół pokonał niemiecką ekipę SVG Luneburg 3:0 i w efektownym stylu triumfował w całych rozgrywkach.

Asseco Resovia przystąpiła do wtorkowego meczu jako zdecydowany faworyt, mając na uwadze ich dominację w poprzednim starciu z niemieckim zespołem tydzień wcześniej, które zakończyło się wynikiem 3:0. Resovia potrzebowała więc dwóch setów, aby zapewnić sobie końcowy triumf w rozgrywkach. Emocje pojawiły się głównie w pierwszym secie, gdzie Resovia musiała odrabiać straty, to ostatecznie zdołali wygrać, dzięki skutecznemu blokowi Boyera i Kochanowskiego. Drugi set był bardziej jednostronny, z Resovią kontrolującą grę i wygrywając po efektownej akcji Karola Kłosa. Trzeci set nie miał większej historii, z zmiennikami Resovii prezentującymi się bardzo dobrze i pokonującymi przeciwnika.

Resovia jako pierwszy polski zespół w historii sięgnęła po Puchar CEV. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu Projekt Warszawa również sięgnął po europejskie trofeum, a w grze o Ligę Mistrzów jest Jastrzębski Węgiel. Trzymamy kciuki za polski hat-trick w europejskich rozgrywkach.