Asseco Resovia Rzeszów w finale Pucharu CEV! Podpopieczni Giampaolo Medeiego wygrali 3:1 w pierwszym meczu z Fenerbache na Podpromiu i potrzebowali dwóch wygranych setów w spotkaniu rewanżowym do finału. Rzeszowianom ta sztuka się udała już w pierwszych partiach spotkania.

Pierwszy set przebiegł całkowicie pod dyktando rzeszowskiej drużyny. Fenerbahce było bezradne wobec świetnej gry skrzydłowych polskiego zespołu. Wysoka przewaga wypracowana na początku partii zaprocentowała do samego końca, a Turcy nie potrafili już nawiązać kontaktu (17:25)

Drugi set nie odmienił gry gospodarzy, a rzeszowskie Wilki rozkręcały się jeszcze bardziej. Na gwiazdę spotkania wyrastał DeFalco, a najtrudniejsze piłki sytuacyjne kończył Boyer. Niewiele wskazywało na zmianę scenariusza, a sam wynik był potwierdzeniem dominacji rzeszowian. Decydującą piłkę na 14:25 zakończyli blokiem Boyer i Kłos dając swojej drużynie awans do finału Pucharu CEV siatkarzy.

Zwycięstwo Resovii jest kontynuacją wspaniałych sukcesów polskich siatkarzy w Europie. We wtorek po Puchar Challenge sięgnęli siatkarze Projektu Warszawa pokonując w dwumeczu Vero Volley Monza, z kolei w środę do półfinału Ligi Mistrzów awansował Jastrzębski Węgiel wygrywając rywalizację Gas Sales Daiko Piacenza. W finale Resovię czeka starcie z niemieckim SVG Luneburg.

Autor: Paweł Ziobro