Reprezentacja Polski w siatkówce odniosła kolejne zwycięstwo w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Podopieczni Nikoli Grbicia pokonali pewnie Meksyk 3:0 (25:21, 25:19, 25:14).

Poza początkową fazą spotkania cały mecz przebiegał zgodnie z planem i bez zaskoczeń. Nikola Grbić posłał na boisko mocno rezerwowy skład z Bartłomiejem Bołądziem, Grzegorzem Łomaczem, Karolem Kłosem i Jakubem Popiwczakiem. W pierwszej partii remis utrzymywał się do stanu 18:18, później Polacy skupili się na ostatnich piłkach i domknęli tego seta. Z każdą kolejną piłką widać było jak uchodzi powietrze z rywali Polaków. Kolejne dwie partie to już pewne prowadzenie biało-czerwonych od początku do końca.

W czwartek polscy siatkarze mają dzień przerwy. Do gry wrócą w piątek i zmierzą się z reprezentacją Argentyny – brązowymi medalistami olimpijskimi z Tokio.